Skip to content

Jak opravit chyby Physxloader.dll chybí nebo nebyly nalezeny

7 de Červenec de 2021
physxloader dll error 071b929286084f269c0ef0d403084f57

Chybové zprávy souboru Physxloader.dll se mohou objevit při používání určitých programů, při spuštění systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Zde jsou některé běžné chybové zprávy physxloader.dll:

 • Physxloader.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože nebyl nalezen soubor physxloader.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] physxloader.dll
 • Soubor physxloader.dll chybí.
 • Tento program nemůže pokračovat, protože ve vašem počítači chybí soubor physxloader.dll
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: physxloader.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Informace v tomto článku platí pro všechny operační systémy Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Příčiny Physxloader.dll chyb

Chyby Physxloader.dll jsou způsobeny odstraněním nebo poškozením souboru physxloader DLL. Tento konkrétní soubor DLL je přidružen k fyzikálnímu modulu PhysX od NVIDIA. Chyby Physxloader.dll mohou být způsobeny problémy s registrem Windows, problémem s počítačovým virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selháním hardwaru. Nestahujte soubor physxloader.dll z webu pro stahování DLL. Pokud potřebujete kopii souboru physxloader.dll, získejte jej z původního, legitimního zdroje.

Jak opravit chyby Physxloader.dll

Vyzkoušejte tato řešení v pořadí, dokud nebude problém vyřešen: Možná nebudete muset spustit Windows v nouzovém režimu, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě physxloader.dll.

 1. Nainstalujte software systému PhysX. Stáhněte si software PhysX System z NVIDIA a nainstalujte jej do počítače a nahraďte chybějící nebo poškozený soubor physxloader.dll. Po instalaci nezapomeňte restartovat počítač.

  Pokud k chybě dojde při hraní konkrétní hry, zkontrolujte instalační složku hry, zda neobsahuje verzi softwaru systému PhysX.

 2. Obnovte koš. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili soubor physxloader.dll, můžete obnovit odstraněný soubor z koše. Pokud jste již koš vyprázdnili, můžete pomocí odstraněného souboru obnovit software pro obnovu dat.

  Odpadkový koš na ploše Windows 10

  Obnovený soubor physxloader.dll obnovte, pouze pokud víte, že jste jej smazali sami.

 3. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu. Chyba physxloader.dll, kterou vidíte, může souviset s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor DLL. Zkontrolujte, zda v počítači není malware, a zjistěte, zda tomu tak je.

  Antivirový software Avira

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba physxloader.dll byla způsobena nedávnými změnami v důležitém souboru nebo konfiguraci, použijte nástroj Obnovení systému Windows k obnovení počítače se systémem Windows.

  Obnovení systému v nabídce Vlastnosti systému Windows

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor physxloader.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě physxloader.dll, měla by chybějící soubor nahradit přeinstalování softwaru.

  Odinstalujte aplikace v nastavení systému Windows

  Většina problémů physxloader.dll je způsobena problémy s klientem Steam. Pokud přeinstalování Steam problém nevyřeší, fórum komunity Steam má pokyny pro opravu herních souborů Steam.

 6. Aktualizujte ovladače hardwaru. Aktualizujte ovladače pro hardwarová zařízení, která mohou souviset s physxloader.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazí chyba „physxloader.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Možnost Aktualizovat ovladač v nabídce Správce zařízení Windows

 7. Vraťte ovladače zpět. Pokud chyba physxloader.dll začala po aktualizaci konkrétního hardwarového zařízení, vrátit ovladače zařízení na starší verzi.

  Možnost Vrátit zpět ovladač v nabídce vlastností hardwaru systému Windows

 8. Opravte Windows. Proveďte opravu při spuštění systému Windows a obnovte všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

  Oprava při spuštění v nabídce Možnosti systému Windows Advance

 9. Vyčistěte registr systému Windows. Pomocí bezplatného programu na vyčištění registru Windows odstraňte neplatné položky registru physxloader.dll, které mohou způsobit chybu.

  CCleaner Zdarma nástroj pro čištění registru Windows

 10. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Provést čistá instalace systému Windows jako poslední možnost začít s novou kopií operačního systému.

  Instalační obrazovka systému Windows

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku.

 11. Vyzkoušejte a vyměňte hardware. Ke kontrole chyb DLL souvisejících s hardwarem použijte bezplatný nástroj pro testování paměti nebo program pro testování pevného disku. Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk nebo odneste počítač k profesionální opravě počítače.

  Kroky pro výměnu pevného disku