Skip to content

Jak opravit chyby Psapi.dll, které nebylo nalezeno nebo chybějící chyby

4 de Srpen de 2021
psapi dll error message 6c0f0ee625fd40d78bc33760e47b92ea

Chyby Psapi.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru psapi DLL. V některých případech mohou chyby psapi.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Soubor psapi.dll je spojen s pomocnou knihovnou Microsoft s názvem rozhraní pro programování stavu aplikace aplikace. Další informace najdete na stránce Microsoft Process Status API. Chybová zpráva psapi.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Psapi.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby psapi.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby psapi.dll:

 • Psapi.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože psapi.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] psapi.dll
 • Soubor psapi.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: psapi.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Psapi.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby psapi.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Psapi.dll

Nestahujte psapi.dll z webu „stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii psapi.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě psapi.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte psapi.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru psapi.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili psapi.dll, ale již jste vyprázdnili koš, můžete psapi.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie psapi.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby psapi.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba psapi.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba psapi.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor psapi.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě psapi.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor psapi.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s psapi.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor psapi.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor psapi.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 6. Pokud chyby psapi.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 7. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc /scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru psapi.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor psapi.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby psapi.dll, protože selhávají. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se souborem psapi.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s psapi.dll v registru použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru psapi.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Jsou zde zahrnuty jako volitelná možnost jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu psapi.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli co nejlepší pokus o opravu chyby psapi.dll pomocí kroku odstraňování problémů před provedením čisté instalace.

 13. Pokud nějaké chyby psapi.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.