Skip to content

Jak opravit chyby Rockalldll.dll, které nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

17 de Srpen de 2021
rockalldll dll error message 5aeb4f258023b90036b892cd

Chyby Rockalldll.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru DLL rockalldll. Většina souborů rockalldll.dll je spojena s Rockall Heap Manager, který používají některé počítačové hry. V některých případech mohou chyby rockalldll.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva rockalldll.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Rockalldll.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby rockalldll.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby rockalldll.dll:

 • Rockalldll.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože rockalldll.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] rockalldll.dll
 • Soubor rockalldll.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: rockalldll.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Rockalldll.dll se obvykle objevují při používání nebo instalaci určitých programů nebo videoher. Věk říší a Věk mytologie jsou dvě videohry, kde je známo, že došlo k chybě rockalldll.dll. Kontext chyby rockalldll.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Rockalldll.dll

Nestahujte rockalldll.dll z webu „Stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii rockalldll.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám nedaří normálně přistupovat k systému Windows kvůli chybě rockalldll.dll.

 1. Obnovte rockalldll.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru rockalldll.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili rockalldll.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci obnovit rockalldll.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru rockalldll.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad pouze tehdy, pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím správně fungoval.

 2. Přeinstalujte program, který používá soubor rockalldll.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL rockalldll.dll, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor rockalldll.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 3. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby rockalldll.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba rockalldll.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba rockalldll.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s rockalldll.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor rockalldll.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor rockalldll.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 6. Pokud chyby rockalldll.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor rockalldll.dll by mohl být součástí jedné z těchto aktualizací.

 8. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na posledním kroku, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby rockalldll.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů se soubory rockalldll.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 10. K opravě problémů souvisejících s rockalldll.dll v registru použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru rockalldll.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu rockalldll.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší pokus o opravu chyby rockalldll.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 12. Pokud nějaké chyby rockalldll.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc

Pokud nemáte zájem tento problém DLL vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.