Skip to content

Jak opravit chyby Secur32.dll, které nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

16 de Srpen de 2021
secur32 dll error message 5aeb57b043a10300361f38b6

Chyby Secur32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru Secur32 DLL. V některých případech mohou chyby secur32.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva Secur32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Secur32.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby secur32.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak můžete vidět chyby secur32.dll.

 • Secur32.dll nebyl nalezen
 • Spuštění této aplikace se nezdařilo, protože Secur32.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace
 • Nemůže najít [PATH] secur32.dll
 • Soubor Secur32.dll chybí
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: secur32.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu

Chybové zprávy Secur32.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby secur32.dll je důležitou informací, která pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Secur32.dll

Nestahujte secur32.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii secur32.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě secur32.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte secur32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru secure32.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili secur32.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci Secure32.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie secur32.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby Secur32.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba Secur32.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba secur32.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc/scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru secur32.dll. Protože je tento soubor DLL poskytován společností Microsoft, alespoň v některých verzích systému Windows, nástroj Kontrola systémových souborů by jej měl obnovit. Pokuste se tento krok dokončit. Pokud je to možné, nahradí soubor secur32.dll tímto nástrojem, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor Secur32.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 6. Přeinstalujte program, který používá soubor secur32.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL Secur32.dll, přeinstalování programu by mělo nahradit soubor.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s secur32.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor secure32.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor Secur32.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 8. Pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly vracet ovladač k dříve nainstalované verzi, začaly -li chyby zabezpečení32.dll.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby, pokud selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování potíží se souborem secur32.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. Pomocí bezplatného čističe registru opravte v registru související problémy s Secur32.dll. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru, které mohou způsobovat chybu DLL. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok, ale vězte, že použití čističů registru doporučujeme jen zřídka, protože pomocí jednoho lze vyřešit pouze skutečně konkrétní problémy. Další informace naleznete v častých dotazech k našim čističům registrů.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu secur32.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby Secur32.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 13. Pokud nějaké chyby secur32.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém DLL vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.