Skip to content

Jak opravit chyby Shdocvw.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

5 de Srpen de 2021
shdocvw dll error message 5a79ab29ae9ab8003638f689

Chyby Shdocvw.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru shdocvw DLL. Knihovna Shell Doc Object and Control Library (shdocvw.dll), nazývaná také Microsoft Internet Controls, je zodpovědná za uživatelské rozhraní aplikace Internet Explorer a dalších oblastí systému Windows. V některých případech mohou chyby shdocvw.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva shdocvw.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Shdocvw.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se chyby shdocvw.dll mohou zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby shdocvw.dll:

 • Shdocvw.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože shdocvw.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] shdocvw.dll
 • Soubor shdocvw.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: shdocvw.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Shdocvw.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby shdocvw.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Shdocvw.dll

Nestahujte soubor shdocvw.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii shdocvw.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě shdocvw.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte soubor shdocvw.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru shdocvw.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili shdocvw.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete schopni obnovit shdocvw.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru shdocvw.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc/scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru shdocvw.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 3. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor shdocvw.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 4. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby shdocvw.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba shdocvw.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 5. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba shdocvw.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 6. Přeinstalujte program, který používá soubor shdocvw.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě shdocvw.dll DLL, může soubor nahradit přeinstalování programu.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s shdocvw.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor shdocvw.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor shdocvw.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 8. Pokud chyby shdocvw.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby shdocvw.dll, protože selhávají. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se souborem shdocvw.dll nebudou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s registrem shdocvw.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru shdocvw.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Čističe registrů jsou nutné ve vzácných případech, ale tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok. Další informace o tom, jak často byste jej měli používat, najdete v našich častých dotazech k čističům registrů.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu shdocvw.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší pokus o opravu chyby shdocvw.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 13. Pokud chyby shdocvw.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.