Skip to content

Jak opravit chyby Shell.dll, které nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

8 de Říjen de 2021
shell dll error message 5ae76d71ba61770036578316

Chyby Shell.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru DLL shellu. V některých případech mohou chyby shell.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva shell.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Shell.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby shell.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby shell.dll:

 • Shell.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože shell.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] shell.dll
 • Soubor shell.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: shell.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Shell.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby shell.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Shell.dll

Nestahujte shell.dll z webu „stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii shell.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě shell.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte shell.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru shell.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili shell.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci obnovit shell.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie shell.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby shell.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba shell.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba shell.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor shell.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL shellu.dll, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor shell.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s shell.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor shell.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor shell.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 6. Pokud chyby shell.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor shell.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací. Je důležité aktualizovat systém Windows, i když shell.dll není aktualizací poskytovanou službou Windows Update. Může být nainstalována jedna nebo více aktualizací, které jsou nutné pro správnou funkci prostředí shell.dll.

 8. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby shell.dll, protože selžou. Pokud hardware v některém z vašich testů neuspěje, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se souborem shell.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 10. Pomocí bezplatného čističe registru opravte v registru související problémy s shell.dll. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru shell.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu shell.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli co nejlepší pokus o opravu chyby shell.dll pomocí kroku odstraňování problémů před provedením čisté instalace.

 12. Pokud problémy s shell.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.