Skip to content

Jak opravit chyby Shlwapi.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

4 de Srpen de 2021
shlwapi dll error message 5ae76b140e23d90039f19c21

Chyby Shlwapi.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru shlwapi DLL. V některých případech mohou chyby shlwapi.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva shlwapi.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Shlwapi.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby shlwapi.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby shlwapi.dll:

 • Shlwapi.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože shlwapi.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] shlwapi.dll
 • Soubor shlwapi.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: shlwapi.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Shlwapi.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby shlwapi.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Shlwapi.dll

Nestahujte soubor shlwapi.dll z webu pro stahování „DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii shlwapi.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě shlwapi.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte shlwapi.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru shlwapi.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili shlwapi.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete schopni obnovit shlwapi.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie shlwapi.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby shlwapi.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba shlwapi.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba shlwapi.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc /scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru shlwapi.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, alespoň v některých verzích systému Windows, měl by jej nástroj Kontrola systémových souborů obnovit. Pokuste se tento krok dokončit. Systém Windows by měl být schopen umístit soubor shlwapi.dll na správné místo a opravit související chyby.

 5. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor shlwapi.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 6. Přeinstalujte program, který používá soubor shlwapi.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě shlwapi.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokud nemůžete program přeinstalovat, zkuste odinstalovat všechny aktualizace, které mohly být nainstalovány v době, kdy se vám začala zobrazovat chyba shlwapi.dll. Otevřete například Ovládací panely a odinstalujte nejnovější aktualizaci aplikace Internet Explorer, pokud ji vidíte a je -li chyba DLL spojena s IE.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s shlwapi.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor shlwapi.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor shlwapi.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 8. Pokud chyby shlwapi.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby shlwapi.dll, protože selhávají. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se souborem shlwapi.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich pracovní verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s registrem shlwapi.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru shlwapi.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu shlwapi.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší pokus o opravu chyby shlwapi.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 13. Pokud nějaké chyby shlwapi.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém DLL vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.