Skip to content

Jak opravit chyby Ssleay32.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

5 de Srpen de 2021
ssleay32 dll error message 59b0520103f40200111216bf

Chyby Ssleay32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru ssleay32 DLL. V některých případech mohou chyby ssleay32.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva ssleay32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Ssleay32.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby ssleay32.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby ssleay32.dll:

 • Ssleay32.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože ssleay32.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] ssleay32.dll
 • Soubor ssleay32.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: ssleay32.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Ssleay32.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby ssleay32.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Ssleay32.dll

Nestahujte soubor ssleay32.dll z webu pro stahování „DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru ssleay32.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Pokud se vám kvůli chybě ssleay32.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows, spusťte Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků.

 1. Obnovte soubor ssleay32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru ssleay32.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali ssleay32.dll, ale již jste vyprázdnili koš, můžete ssleay32.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru ssleay32.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby ssleay32.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba ssleay32.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba ssleay32.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor ssleay32.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě ssleay32.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokud nacházíte tuto chybu DLL ve vztahu k OpenSSL, podívejte se, kde najít soubor ssleay32.dll z instalační cesty, pokud přeinstalování problém nevyřeší. Prostřednictvím tohoto odkazu můžete vidět, kam by měl být soubor DLL zkopírován, aby mohl být použit. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor ssleay32.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Spusťte program nebo hru s oprávněními správce kliknutím pravým tlačítkem myši a výběrem Spustit jako administrátor. Může se stát, že za normálních podmínek a s pravidelnými oprávněními nebude mít program přístup k souboru ssleay32.dll. Chcete -li spustit aplikaci jako správce, budete možná muset najít zdrojový program z instalační složky programu. V systému Windows to obvykle je C: Program Files nebo C: Program Files (x86) , a pravděpodobně hledáte soubor aplikace EXE.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s ssleay32.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor ssleay32.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor ssleay32.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 7. Pokud chyby ssleay32.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor ssleay32.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na posledním kroku, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby ssleay32.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů s jednotlivými soubory ssleay32.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo opravy při spuštění by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s registrem ssleay32.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru ssleay32.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „poslední záchrany“, než přijde další destruktivní krok.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Tím vymažete vše z pevného disku a nainstalujete novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu ssleay32.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli co nejlepší pokus o opravu chyby ssleay32.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 13. Pokud nějaké chyby ssleay32.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.