Skip to content

Jak opravit chyby STOP 0x0000008E

11 de Září de 2021
blue screen of death bsod windows 56a6faab3df78cf772913ee6 5c7d89d346e0fb0001d83daf

STOP 0x0000008E (zkráceně 0x8E) je chyba STOP, která se objeví na modré obrazovce smrti. Chyba STOP 0x8E se může objevit následovně:

 • STOP: 0x0000008E
 • KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Pokud je systém Windows schopen spustit po chybě STOP 0x8E, může se zobrazit následující zpráva: Windows se zotavil z neočekávaného vypnutí
Název události problému: BlueScreen
BCCode: 8e

Informace v tomto článku platí pro všechny operační systémy Microsoft včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Příčiny chyb STOP 0x8E

Chyby STOP 0x8E jsou obvykle způsobeny selháním paměti počítače a vzácněji problémy s ovladači zařízení, viry nebo selháním hardwaru kromě vaší RAM.

Jak opravit chyby STOP 0x8E

Pokud restartování počítače problém nevyřeší, vyzkoušejte tyto kroky v uvedeném pořadí, dokud nebude chyba vyřešena: Pomoc při odstraňování dalších chyb s modrou obrazovkou naleznete v úplném seznamu chybových kódů STOP.

 1. Odeberte nedávno nainstalovaný hardware. Pokud jste právě nainstalovali nový hardware, je velká šance, že vámi provedená změna způsobila chybu STOP 0x8E. Zkuste odebrat a znovu nainstalovat hardware správně.

 2. Nainstalujte si aktualizace systému Windows. Některé aktualizace Service Pack a opravy mohou opravit problémy STOP 0x8E, proto vyhledejte a nainstalujte aktualizace systému Windows.

  Toto konkrétní řešení pravděpodobně vyřeší váš problém, pokud k chybě došlo při provádění změn hardwarové akcelerace na grafické kartě.

 3. Vraťte ovladače zpět. Pokud chyba STOP 0x8E začala po aktualizaci konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladače zařízení na starší verzi.

  Možnost Vrátit zpět ovladač v nabídce vlastností hardwaru systému Windows

  V systému Windows 7 a starších můžete počítač spustit pomocí poslední známé dobré konfigurace a vrátit zpět související změny registru a ovladače.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba STOP 0x8E byla způsobena nedávnými změnami důležitého souboru nebo konfigurace, použijte k obnovení počítače se systémem Windows nástroj Obnovení systému Windows.

  Obnovení systému v nabídce Vlastnosti systému Windows

 5. Spusťte skenování virů/malwaru. Chyba STOP 0x8E může souviset s nepřátelským programem, takže v počítači vyhledejte malware a odstraňte všechny hrozby.

  Antivirový program Avira pro Windows

 6. Otestujte a vyměňte si paměť. Otestujte svou paměť RAM pomocí bezplatného nástroje pro testování paměti. Pokud test detekuje nepracující paměťové moduly, vyměňte paměť počítače.

  Ilustrace počítače procházejícího testováním paměti.

 7. Ověřte, že je systémová paměť správně nainstalována. Všechny základní desky mají poměrně přísné požadavky na konfiguraci modulů RAM. Pokud máte jakékoli pochybnosti o správné konfiguraci paměti pro váš počítač, nahlédněte do příruček k počítači a základní desce.

  Fotografie základní desky Gigabyte AMD AM1 FS1b HDMI D-Sub mATX (GA-AM1M-S2H)

 8. Vraťte nastavení systému BIOS na výchozí hodnoty. Bylo známo, že přetaktované nebo nesprávně nakonfigurované nastavení paměti v systému BIOS způsobuje chyby STOP 0x8E. Pokud jste provedli několik přizpůsobení nastavení systému BIOS a nechcete načíst výchozí nastavení, zkuste alespoň vrátit všechny možnosti časování, ukládání do mezipaměti a stínování paměti BIOS na výchozí hodnoty.

  Osoba používající na svém počítači BIOS

 9. Otestujte a vyměňte pevný disk. Pomocí bezplatného programu pro testování pevného disku zkontrolujte problémy související s hardwarem. Pokud hardware v některém z vašich testů neuspěje, vyměňte co nejdříve pevný disk nebo svěřte počítač profesionálnímu servisu počítačů.

  Kroky pro výměnu pevného disku