Skip to content

Jak opravit chyby Unidrv.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

9 de Srpen de 2021
unidrv dll error message 5aa68a5ec5542e0036b4f6cd

Chyby Unidrv.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru unidrv DLL. V některých případech mohou chyby unidrv.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva unidrv.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Unidrv.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby unidrv.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby unidrv.dll.

 • Unidrv.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože unidrv.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace
 • Nemůže najít [PATH] unidrv.dll
 • Soubor unidrv.dll chybí
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: unidrv.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu

Soubor unidrv.dll je spojen s Universal Printer Driver společnosti Microsoft. Obvykle je uložen ve složce jako C: WINDOWS system32 spool drivers w32x86 nebo v podsložce C: Windows System32 DriverStore FileRepository . Kontext chyby unidrv.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému. Chybové zprávy Unidrv.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Unidrv.dll

Nestahujte unidrv.dll z webu „stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii unidrv.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě unidrv.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte unidrv.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru unidrv.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili unidrv.dll, ale již jste vyprázdnili Koš, možná budete moci obnovit unidrv.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie unidrv.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby unidrv.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba unidrv.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba unidrv.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc/scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru unidrv.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 5. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor unidrv.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 6. Aktualizujte ovladače tiskárny. Protože je soubor unidrv.dll spojen s ovladačem tiskárny společnosti Microsoft, jeho aktualizace by měla opravit všechny chyby „unidrv.dll chybí“ nebo související chyby. Pravděpodobně nejsnadnějším způsobem aktualizace tohoto tiskového ovladače je instalace chybějících aktualizací systému Windows (krok 5), ale také by mohlo být užitečné použít nástroj pro aktualizaci ovladače. Pokud používáte Windows 3.1, přeinstalujte ovladač tiskárny podle těchto pokynů.

 7. Extrahujte unidrv.dll z původního zdroje, souboru CAB. V systému Windows XP existuje soubor CAB, kam se soubor unidrv.dll zkopíruje při první instalaci systému Windows. Otevřete tento soubor a budete z něj moci vytáhnout soubor unidrv.dll a umístit jej všude tam, kde chybová zpráva říká, že soubor chybí. Chcete -li to provést, otevřete C: Windows Driver Cache i386 složku a vyhledejte soubor CAB s aktualizací service pack sp3.cab pokud je systém Windows XP aktualizován na aktualizaci Service Pack 3. Otevřete soubor CAB pomocí nástroje pro rozbalení souboru, jako je 7-Zip, a poté zkopírujte soubor unidrv.dll. Zdá se, že chybové zprávy unidrv.dll jsou běžnější v systému Windows XP, ale pokud se vám některá zobrazuje v novější verzi systému Windows, použijte Vše k vyhledání kopie unidrv.dll jinde v počítači, kam můžete kopírovat to musí být

 8. Přeinstalujte program, který používá soubor unidrv.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě unidrv.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu.

 9. Pokud chyby unidrv.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů se souborem unidrv.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo opravy při spuštění by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s unidrv.dll v registru použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru může pomoci tím, že odstraní neplatné položky registru unidrv.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Jsou zde zahrnuty jako volitelná možnost jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu unidrv.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby unidrv.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 13. Pokud přetrvávají chyby unidrv.dll, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.