Skip to content

Jak opravit chyby Vbscript.dll, které nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

3 de Srpen de 2021
vbscript dll error 3a2d49654a004dfcb1a59059adb8690c

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby vbscript.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby vbscript.dll:

 • Vbscript.dll nebyl nalezen. Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože vbscript.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] vbscript.dll.
 • Soubor vbscript.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: vbscript.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Příčiny Vbscript.dll nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

Chyby Vbscript.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru DLL vbscript. V některých případech mohou chyby vbscript.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybové zprávy Vbscript.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby vbscript.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému. Chybová zpráva vbscript.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Jak opravit chyby Vbscript.dll

Nestahujte soubor vbscript.dll z webu „Stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii vbscript.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě vbscript.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte soubor vbscript.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru vbscript.dll je, že jste jej omylem smazali.

  • Pokud máte podezření, že jste omylem smazali vbscript.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci vbscript.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie vbscript.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby vbscript.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba vbscript.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Spuštěním příkazu Kontrola systémových souborů sfc/scannow nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru vbscript.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej nástroj Kontrola systémových souborů obnovit. Pokuste se tento krok dokončit. Obnovení původního souboru vbscript.dll je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 4. Zaregistrujte soubor vbscript.dll. Soubor vbscript.dll je umístěn ve složce %systemroot % system32 , ale může být také v %systemroot % SysWOW64 v závislosti na vašem konkrétním systému.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor vbscript.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL vbscript.dll, přeinstalování programu by mělo obnovit jeho přidružení k souboru.

 6. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba vbscript.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s vbscript.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor vbscript.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor vbscript.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 8. Pokud chyby vbscript.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor vbscript.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 10. Přeinstalujte Windows Script, pokud se vám při spuštění Windows Scriptu zobrazí chyba „Knihovna není zaregistrována“.

 11. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na posledním kroku, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby vbscript.dll, protože selžou.

  • Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.
 12. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů s jednotlivými soubory vbscript.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 13. K opravě problémů souvisejících s registrem vbscript.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru může pomoci odstraněním neplatných položek registru vbscript.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsem zde zařadil jako pokus „poslední záchrany“, než přijde další destruktivní krok.

 14. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu vbscript.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší pokus o opravu chyby vbscript.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 15. Pokud nějaké chyby vbscript.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si náš článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.