Skip to content

Jak opravit chyby Window.dll, které nebylo nalezeno nebo chybějící chyby

2 de Srpen de 2021
window dll error message 585856ac5f9b586e02f34473

Chyby Window.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL okna. V některých případech to může znamenat problém s registrem, virem nebo malwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Tato chyba se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8 atd.

Chyby Window.dll

Chyby window.dll se mohou ve vašem počítači zobrazit několika způsoby. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak je můžete vidět:

 • Window.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože window.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] window.dll
 • Soubor window.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: window.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybová zpráva se může objevit při hraní počítačové hry, používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Window.dll

Nestahujte window.dll z webu „stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je to špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

 1. Obnovte okno.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru windows.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali window.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná ho budete moci obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie window.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně. Pokud nemůžete kvůli chybě normálně přistupovat k systému Windows, spusťte Windows v nouzovém režimu a dokončete tento krok nebo jakýkoli jiný níže.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi Microsoft DirectX. Upgradování na nejnovější verzi může opravit chybu window.dll not found, pokud souvisí s hrou pro PC. Microsoft často vydává aktualizace rozhraní DirectX bez aktualizace čísla verze nebo písmene, proto si nainstalujte nejnovější uvolnění i když je vaše verze technicky stejná. Windows 10, 8 atd. Jsou podporovány stejným instalačním balíčkem DirectX. Nainstaluje jakýkoli soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9 potřebný a podporovaný v dané verzi systému Windows.

 3. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby window.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor. Pokud za problém může virus, nainstalujte si vždy zapnutý antivirový program, který ho ochrání před budoucími hrozbami. Na výběr je spousta opravdu skvělých bezplatných AV programů.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor window.dll. Pokud k chybě dojde při používání konkrétního programu, měl by soubor přeinstalovat přeinstalováním programu. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor window.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou se souborem souviset. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor window.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor window.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 7. Pokud chyba začala po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 8. Spuštěním příkazu Kontrola systémových souborů sfc /scannow nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru. Pokud je poskytován společností Microsoft, nástroj Kontrola systémových souborů by jej měl obnovit.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor window.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 10. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na posledním kroku, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud jsou výše uvedené rady pro odstraňování potíží neúspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL okna na jejich funkční verze.

 12. K opravě problémů v registru použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru windows.dll, které mohou způsobit chybu. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Tím vymažete vše z pevného disku a nainstalujete novou kopii operačního systému. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu window.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 14. Pokud nějaké chyby window.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? pro úplný seznam možností vaší podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího. Podobně pojmenovaný soubor s názvem timewindow.dll patří do programu Avid Media Composer a nesouvisí s window.dll.