Skip to content

Jak opravit chyby Wininet.dll, které nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

6 de Říjen de 2021
wininet dll error 5c6c861c46e0fb000171980c

Chyby Wininet.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru wininet DLL. V některých případech mohou chyby wininet.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby wininet.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby wininet.dll: Wininet.dll nebyl nalezen
Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože wininet.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
Nemůže najít [PATH] wininet.dll
Soubor wininet.dll chybí.
Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: wininet.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows se mohou objevit chybové zprávy Wininet.dll. Kontext chyby wininet.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému. Chybová zpráva wininet.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Jak opravit chyby Wininet.dll

Nestahujte soubor wininet.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru wininet.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě wininet.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte wininet.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste jej omylem smazali, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci wininet.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru wininet.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby wininet.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba wininet.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor wininet.dll. Pokud k chybě dojde při použití konkrétního programu, měl by soubor přeinstalovat přeinstalováním programu. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor wininet.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s wininet.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor wininet.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor wininet.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 6. Pokud chyba začala po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 7. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc /scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru wininet.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor wininet.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby wininet.dll, protože selžou. Pokud hardware v některém z vašich testů neuspěje, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud jsou výše uvedené rady pro odstraňování problémů neúspěšné, provedení opravy nebo opravy při spuštění by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s wininet.dll v registru použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru může pomoci odstraněním neplatných položek registru wininet.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „poslední záchrany“, než přijde další destruktivní krok.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu wininet.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli co nejlepší pokus o opravu chyby wininet.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 13. Pokud přetrvávají chyby wininet.dll, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? pro úplný seznam možností vaší podpory a pomoc se vším, co potřebujete, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.