Skip to content

Jak opravit chyby Wlanapi.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

16 de Září de 2021
wlanapi dll error message 5a787dbe3037130036108806

Chyby Wlanapi.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru wlanapi DLL. V některých případech mohou tyto chyby znamenat problém s registrem, virem nebo malwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva wlanapi.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli operačním systému Microsoft, od Windows 10 až Windows 2000.

Chyby Wlanapi.dll

Existuje několik způsobů, jak se mohou chyby wlanapi.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších:

 • Wlanapi.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože wlanapi.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace
 • Nemůže najít [PATH] wlanapi.dll
 • Soubor wlanapi.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: wlanapi.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.
 • Vstupní bod procedury nelze najít v dynamické knihovně odkazů wlanapi.dll.

Kontext chyby je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému. Chybové zprávy Wlanapi.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Protože je však tento soubor DLL nezbytný k tomu, aby služba Wireless LAN správně fungovala v některých verzích systému Windows, je běžnější při pokusu o použití bezdrátového zařízení nebo při instalaci programu, který potřebuje přístup k této službě.

Jak opravit chyby Wlanapi.dll

Nestahujte soubor wlanapi.dll z webu „Stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii tohoto souboru DLL, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje.

 1. Obnovte soubor wlanapi.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru wlanapi.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali tento soubor, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci wlanapi.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru DLL je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než to uděláte, fungoval správně.

  Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z těchto kroků, pokud se vám kvůli chybě nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 2. Pokud používáte operační systém Windows Server, nainstalujte si službu Wireless LAN. Proces se mezi verzemi Windows trochu liší, ale obecnou myšlenkou je otevřít Správce serveru a poté přidat funkci/roli s názvem Služba bezdrátové sítě LAN.

 3. Přeinstalujte program, který soubor používá. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě wlanapi.dll, soubor by měl nahradit přeinstalování programu.

 4. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s wlanapi.dll. Pokud se vám například při pokusu o použití bezdrátového zařízení zobrazí chyba „Soubor wlanapi.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače pro vaši síťovou kartu. Mohlo by být rozumné nejprve úplně odinstalovat jakýkoli program, který by mohl být připojen k tomuto síťovému ovladači. Pokud máte například nainstalovaný bezdrátový program, který byl původním nosičem síťového ovladače, odstraňte celý program pomocí bezplatného odinstalačního programu a poté zkuste aktualizovat ovladač. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který používá soubor wlanapi.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby wlanapi.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba wlanapi.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 6. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba wlanapi.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 7. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc/scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru wlanapi.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 8. Pokud chyby wlanapi.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor wlanapi.dll by mohl být součástí jedné z těchto aktualizací.

 10. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby wlanapi.dll, protože selžou. Pokud hardware v některém z vašich testů neuspěje, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů s jednotlivými soubory wlanapi.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich pracovní verze.

 12. K opravě problémů souvisejících s registrem wlanapi.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru wlanapi.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „poslední záchrany“, než přijde další destruktivní krok.

 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu wlanapi.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli co nejlepší pokus o opravu chyby pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 14. Pokud nějaké chyby wlanapi.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? pro úplný seznam možností vaší podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.