Skip to content

Jak opravit chyby Wmasf.dll, které nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

2 de Srpen de 2021
wmasf dll error 597200a9d088c00010f7a763

Chyby Wmasf.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru wmasf DLL. V některých případech mohou chyby wmasf.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva wmasf.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Wmasf.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby wmasf.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby wmasf.dll:

 • Wmasf.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože wmasf.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] wmasf.dll
 • Soubor wmasf.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: wmasf.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.
 • MovieMaker.exe – systémová chyba. Program nelze spustit, protože ve vašem počítači chybí wmasf.dll. Zkuste tento problém vyřešit přeinstalováním programu.
 • C: Windows system32 WMASF.dll buď není určen ke spuštění v systému Windows, nebo obsahuje chybu.

Chybové zprávy Wmasf.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby wmasf.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Wmasf.dll

Nestahujte soubor wmasf.dll z webu „Stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru wmasf.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě wmasf.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte soubor wmasf.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru wmasf.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali wmasf.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci wmasf.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru wmasf.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby wmasf.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba wmasf.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba wmasf.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor wmasf.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě wmasf.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokud se vám zobrazuje chyba „MovieMaker.exe“, zkuste přeinstalovat Windows Essentials, což je sada, jejíž součástí je Movie Maker. Nezapomeňte odebrat aktuální instalaci nástrojem, jako je IObit Uninstaller, abyste se ujistili, že je úplně pryč, a poté pomocí tohoto odkazu stáhněte Windows Essentials (to je přímý odkaz na soubor EXE). Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor wmasf.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s wmasf.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor wmasf.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor wmasf.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 6. Pokud chyby wmasf.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 7. Spuštěním příkazu Kontrola systémových souborů sfc /scannow nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru wmasf.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor wmasf.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby wmasf.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů s jednotlivými soubory wmasf.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s registrem wmasf.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru wmasf.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Jedná se spíše o pokus „poslední záchrany“, než přijde další destruktivní krok. Použití čističe registru je užitečné pouze ve skutečně konkrétních situacích – více se dozvíte v našich častých dotazech k nástrojům na čištění registru.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu wmasf.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli co nejlepší pokus o opravu chyby wmasf.dll pomocí kroku odstraňování problémů před provedením čisté instalace.

 13. Pokud nějaké chyby wmasf.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.