Skip to content

Jak opravit chyby Wnaspi32.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

4 de Srpen de 2021
wnaspi32 dll error message 5a7c7b82119fa80037fc8e61

Chyby Wnaspi32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru wnaspi32 DLL. V některých případech mohou chyby wnaspi32.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva wnaspi32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Wnaspi32.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby wnaspi32.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby wnaspi32.dll:

 • Wnaspi32.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože wnaspi32.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] wnaspi32.dll
 • Soubor wnaspi32.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: wnaspi32.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.
 • Načtení ovladače wnaspi32.dll se nezdařilo

Kontext chyby wnaspi32.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému. Chybové zprávy Wnaspi32.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Většina uživatelů však vidí chybu wnaspi32.dll při práci se softwarovým programem, který pracuje s multimediálními soubory, jako je ten, který například vypaluje zvuk na disk nebo přehrává videa DVD.

Jak opravit chyby Wnaspi32.dll

Nestahujte soubor wnaspi32.dll z webu pro stahování „DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru wnaspi32.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám nedaří normálně přistupovat k systému Windows kvůli chybě wnaspi32.dll.

 1. Obnovte soubor wnaspi32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru wnaspi32.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali wnaspi32.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci wnaspi32.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru wnaspi32.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Přeinstalujte program, který používá soubor wnaspi32.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě wnaspi32.dll, přeinstalování programu by mělo nahradit soubor. Protože například aplikace Any Video Converter, RCA easyRip, CDex a Nero používají soubor wnaspi32.dll, můžete si nainstalovat novou kopii, pokud se vám při použití některého z těchto programů zobrazí tato chybová zpráva DLL. I když některou z těchto aplikací nepoužíváte, může stačit instalace aplikace wnaspi32.dll do počítače. Potom můžete zkopírovat soubor DLL kamkoli jinam, kde byste jej mohli potřebovat, například do složky, ve které chyba DLL říká, že soubor chybí.

 3. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby wnaspi32.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba wnaspi32.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 4. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s wnaspi32.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor wnaspi32.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor wnaspi32.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 5. Pokud chyby wnaspi32.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 6. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby wnaspi32.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 7. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů se soubory wnaspi32.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 8. K opravě problémů souvisejících s registrem wnaspi32.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru může pomoci tím, že odstraní neplatné položky registru wnaspi32.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registrů, ale tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 9. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu wnaspi32.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby wnaspi32.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto

 10. Pokud nějaké chyby wnaspi32.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.