Skip to content

Jak opravit chyby Ws2_32.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

5 de Srpen de 2021
GettyImages 695556186 59aac1d6d963ac0011642669 172fd37204944131b15fdd03474c4cb2

Chyby Ws2_32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru ws2_32 DLL. Tento soubor DLL je soubor knihovny Windows Sockets Library, který je nezbytný k tomu, aby systém Windows a další aplikace fungovaly se sítí. V některých případech mohou chyby ws2_32.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby ws2_32.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby ws2_32.dll: Ws2_32.dll nebyl nalezen
Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože ws2_32.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
Nemůže najít [PATH] ws2_32.dll
Soubor ws2_32.dll chybí.
Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: ws2_32.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Ws2_32.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby ws2_32.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému. Chybová zpráva ws2_32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Jak opravit chyby Ws2_32.dll

Nestahujte soubor ws2_32.dll z webu pro stahování „DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru ws2_32.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě ws2_32.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte soubor ws2_32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru ws2_32.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili soubor ws2_32.dll, ale již jste vyprázdnili koš, je možné, že soubor ws2_32.dll budete moci obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru ws2_32.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor ws2_32.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací. Pokuste se tento krok dokončit. Instalace aktualizací ze systému Windows, které mohou zahrnovat soubor ws2_32.dll, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 3. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby ws2_32.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba ws2_32.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba ws2_32.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor ws2_32.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě ws2_32.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s ws2_32.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor ws2_32.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor ws2_32.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 7. Pokud chyby ws2_32.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 8. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby ws2_32.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů s jednotlivými soubory ws2_32.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 10. K opravě problémů souvisejících s registrem ws2_32.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru ws2_32.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „poslední záchrany“, než přijde další destruktivní krok.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu ws2_32.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby ws2_32.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 12. Pokud nějaké chyby ws2_32.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.