Skip to content

Jak opravit chyby Xlive.dll, které nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

8 de Září de 2021
xlive dll error message 5af1b89eff1b780036879199

Chyby Xlive.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru xlive DLL. V některých případech mohou chyby xlive.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva xlive.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Xlive.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby xlive.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se může zobrazit tato chyba souboru DLL:

 • Xlive.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože xlive.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] xlive.dll
 • Soubor xlive.dll chybí
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: xlive.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu

Chybové zprávy Xlive.dll se mohou objevit při hraní určitých her, používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby xlive.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému. Při provádění následujících kroků mějte to na paměti.

Jak opravit chyby Xlive.dll

Nestahujte soubor xlive.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru xlive.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě xlive.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Stáhněte si a nainstalujte Microsoft Games pro Windows. Tento soubor xlive.dll je součástí tohoto stahování a jeho instalace pravděpodobně nahradí soubor xlive.dll a tento problém bude vyřešen. Soubor DLL by se měl nainstalovat do jedné nebo obou těchto složek: C: Windows SysWOW64
  C: Windows system32

  Pokud potřebujete, zkopírujte jej z jednoho místa na druhé, nebo do složky, kterou popisuje chybová zpráva xlive.dll, chybí soubor DLL.

 2. Obnovte soubor xlive.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru xlive.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali xlive.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci obnovit xlive.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru xlive.dll pomocí programu pro obnovu souborů je dobrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 3. Přeinstalujte program, který používá soubor xlive.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě xlive.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokuste se tento krok dokončit. Pokud byl krok 1 neúspěšný, je pravděpodobným řešením této chyby DLL přeinstalování programu, který poskytuje soubor xlive.dll, je -li to možné.

 4. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby xlive.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba xlive.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 5. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba xlive.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s xlive.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor xlive.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor xlive.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 7. Pokud chyby xlive.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor xlive.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby xlive.dll, protože selžou. Pokud hardware v některém z vašich testů neuspěje, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se souborem xlive.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s registrem xlive.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru xlive.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Jsou zde zahrnuty jako volitelná možnost jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu xlive.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší pokus o opravu chyby xlive.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 13. Pokud přetrvávají chyby xlive.dll, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nechcete tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.