Skip to content

Jak opravit COM Surrogate přestal pracovat ve Windows 10, 8 a 7

12 de Červenec de 2021
comsurrogate01 386fa0a4958945b8ad120885162f7cbd

Chyba „Výměna modelu COM přestala fungovat“ nebo „Host DLL neodpovídá“ je divný a frustrující problém. Chyby náhradního modelu COM nejsou katastrofické, ale pokud se tyto chyby vyskytují dostatečně často, může to být rušivé. Jak opravit problém s náhradou COM závisí na operačním systému, ale provedeme vás ním, ať už máte Windows 10, Windows 8 nebo Windows 7.

Co je COM Surrogate?

COM Surrogate je název sběrnice pro procesy zvané dllhost.exe, který odděluje Průzkumníka Windows od jednotlivých hostitelů DLL, u nichž existuje možnost selhání. Zejména knihovny DLL, které se zabývají miniaturami médií. Existuje mnoho dalších, ale to je jeden z nejběžnějších.

Program COM Surrogate umožňuje, aby v případě selhání některého z těchto souborů DLL nedošlo ke zhroucení celého Průzkumníka Windows. Představte si to jako první linii obrany pro stabilitu systému.

Co způsobuje, že COM Comogate přestane fungovat?

Nezdá se, že by vám chyba „Výměna COM přestala fungovat“ bránila v tom, abyste toho udělali hodně. Jeho přerušení však může být dráždivé a často není zřejmé, co způsobilo problém. Přibití přesné příčiny, proč hostitel DLL nereaguje, není vždy snadné. Existuje několik způsobů, jak se to může pokazit. Nejtypičtější je, že došlo k nějakému poškození kodeku, který umožňuje zobrazení miniatur určitých médií. V ostatních případech může být poškozený ovladač displeje příčinou chyb na úložné jednotce. V některých specializovaných případech se objevily zprávy o konkrétních aplikacích, jako je Adobe Photoshop a vypalovačka disků Nero, což způsobilo, že COM Surrogate přestal fungovat. To je méně pravděpodobné a prosazujeme některé z obecnějších oprav níže, než ukážeme prstem na konkrétní aplikaci. Pokud jste nedávno nainstalovali novou aplikaci a došlo k chybě, může být dobrým prvním krokem vrácení se zpět před instalací.

Oprava COM Surrogate přestala fungovat ve Windows 10

Bez zjevné příčiny chyb COM Surrogate je často dobré vyzkoušet některé obecné opravy, které mohou nejprve opravit řadu problémů. Po kterékoli z následujících oprav restartujte systém a opakujte kroky, které způsobí problém s náhradou COM. Pokud je vše v pořádku, nemělo by se to znovu objevit. Tyto kroky jsou navrženy pro práci s Windows 10. Platí také pro Windows 8.1 a 7; způsoby, jak se tam dostat, se však mohou mírně lišit.

  1. Spusťte antivirovou kontrolu. Pravděpodobně nejde o problém s malwarem, ale vždy je dobré spustit antivirovou kontrolu, pokud máte problém s počítačem se systémem Windows.

  2. Aktualizujte grafické ovladače. Důvodem, proč program COM Surrogate přestal pracovat, může být riskantní ovladač displeje. Odebrání stávajícího a instalace aktualizované verze (nebo starší verze, která funguje) může být dobrým místem k zahájení opravy hostitele DLL, který neodpovídá na problémy. Chcete-li se ujistit, že jste odstranili vše, co souvisí s grafickými ovladači, stáhněte a spusťte odinstalační program ovladače ovladačů. Je to trochu více zapojené, ale kroky jsou vysvětlující a průvodce vás provede celým procesem. Pokud to chybu neopraví a myslíte si, že to mohla způsobit aktualizace na nejnovější ovladač, stáhněte si starší ovladač, o kterém víte, že funguje, a místo toho jej nainstalujte.

  3. Zkontrolujte chyby disku. Problémy s úložnou jednotkou mohou být příčinou chyb hostitele DLL, takže pokud se s tímto problémem setkáte, je dobré jej jednou provždy.

  4. Přidejte výjimku DEP. Data Execution Prevention neboli DEP je nástroj zabezpečení systému Windows, který brání načtení nerozpoznaných skriptů do vyhrazené paměti. Příliš horlivý DEP může zabránit správnému spuštění COM Surrogate. Chcete-li to opravit, přidejte jej do seznamu výjimek DEP.