Skip to content

Jak opravit digitální fotografii otočenou do strany

4 de Červenec de 2021
photo editor working on computer at desk in office 946928370 5b85791746e0fb0025b40d84

Většina digitálních fotoaparátů obsahuje snímač otáčení, který zapisuje orientační značku EXIF ​​do souboru, který softwaru říká, jak otočit fotografii k zobrazení. Tato značka, pokud je poškozená nebo nepřesná, poskytuje ve vašem počítači nesprávně otočené obrázky.

Příčiny bočních fotografií

Fotografie se zobrazí do strany, když software, který tyto obrázky zobrazuje, nemůže přečíst značku orientace nebo značka chybí nebo je poškozená.

Jak opravit boční fotografie

Chcete-li změnit orientaci svých fotografií, vyzkoušejte některá z těchto řešení:

  1. Otevřete obrázek v programu pro úpravu obrázků, který zobrazuje informace EXIF. Adobe Photoshop ano, stejně jako bezplatný IrfanView. V IrfanView je obraz > Informace příkaz zobrazí základní data a tlačítko ve spodní části okna otevře samostatné zobrazení dat EXIF. Pokud obrázek neukazuje data EXIF, software jej nemůže správně orientovat.

  2. Pomocí Průzkumníka Windows upravte nebo odeberte data EXIF. Klepněte pravým tlačítkem myši na obrázek a vyberte Detaily odhalit obrazovku s metadaty, včetně dat EXIF, které můžete upravit, pokud to obraz podporuje.

  3. Vynutit preferovanou orientaci. Otočte obrázek a poté jej uložte. Tento proces rekonstruuje obraz podél požadovaných rozměrů.