Skip to content

Jak opravit Dsetup.dll, který nebyl nalezen nebo chybějící chyby

18 de Srpen de 2021
dsetup dll error message 5abe458d3418c60037edd688

Na rozdíl od mnoha jiných chyb DLL, které mohou mít komplikované příčiny a opravy, jsou problémy s dsetup.dll způsobeny tak či onak jediným problémem – jakýmsi problémem s Microsoft DirectX. Soubor dsetup.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Jelikož DirectX využívá většina her založených na Windows a pokročilých grafických programů, chyby dsetup.dll se obvykle zobrazí pouze při použití těchto programů. Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby dsetup.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby dsetup.dll. Dsetup.dll nebyl nalezen
Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože dsetup.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace
Nemůže najít [PATH] dsetup.dll
Soubor dsetup.dll chybí
Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: dsetup.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu
Nelze najít dsetup.dll

Chybová zpráva dsetup.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, ale nejčastěji se vyskytuje ve videohrách. Tato chyba se může zobrazit při prvním spuštění hry, ale může se také zobrazit po načtení hry, ale těsně před začátkem hry. Tree of Savior je jedním příkladem hry, o které je známo, že generuje chyby dsetup.dll, ale pravděpodobně existují i ​​další. Chybová zpráva dsetup.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Jak opravit chyby Dsetup.dll

Nestahujte dsetup.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru dsetup.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě dsetup.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

  1. Obnovte dsetup.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru dsetup.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali dsetup.dll, ale již jste vyprázdnili koš, je možné, že dsetup.dll můžete obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie dsetup.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

  2. Nainstalujte si nejnovější verzi Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu dsetup.dll nebyl nalezen. Společnost Microsoft často vydává aktualizace rozhraní DirectX bez aktualizace čísla verze nebo písmene, proto si nainstalujte nejnovější verzi, i když je vaše verze technicky stejná. Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi Windows, včetně Windows 10, 8, 7, Vista a XP. Nahradí jakýkoli chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

  3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopravuje chybu dsetup.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na disku CD nebo DVD vaší hry nebo aplikace. Pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru obvykle zahrnou kopii DirectX na instalační disk. Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

  4. Přeinstalujte program, který používá soubor dsetup.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě dsetup.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu.

  5. Pokud ve hře Steam vidíte chybu dsetup.dll, přejděte do instalačního adresáře hry a smažte všechny soubory XML ve složce „release“. Poté ověřte integritu herních souborů. Také tam vyhledejte dva soubory DLL a zkopírujte je do složky „release/patch/DirectX /“ a poté hru otevřete z /release/patch/ složku.

  6. Obnovte soubor dsetup.dll z nejnovějšího balíčku DirectX. Pokud výše uvedené standardní kroky pro řešení potíží nefungovaly k vyřešení chyby dsetup.dll, zkuste extrahovat soubor dsetup.dll jednotlivě z balíčku DirectX.

  7. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby dsetup.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba dsetup.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

  8. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba dsetup.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

  9. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s dsetup.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor dsetup.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.