Skip to content

Jak opravit kód chyby GeForce Experience 0x0001

8 de Červenec de 2021
GettyImages 1182941402 ec1e48cb7c6d48ecaf4b648549164ea7

Pokud používáte grafickou kartu NVIDIA, jste pravděpodobně obeznámeni s GeForce Experience. Tato doprovodná aplikace udržuje ovladače v aktuálním stavu, optimalizuje hry tak, aby hrály a vypadaly co nejlépe, a usnadňuje ukládání nejlepších herních klipů ke sdílení. Pokud máte účet NVIDIA, můžete se přihlásit do služby GeForce Experience a vstoupit do dárkových předmětů a potenciálně vyhrát ceny. Pokud narazíte na chybový kód GeForce Experience 0x0001, můžete jej opravit následujícím způsobem, abyste se mohli vrátit ke svým hrám.

Příčiny chybového kódu GeForce Experience 0x0001

Problémy nastanou, když uvidíte chybový kód GeForce Experience 0x0001. K této chybě dochází nejčastěji při spuštění doprovodné aplikace a může být těžké přesně zjistit proč. Je to proto, že se jedná o univerzální chybový kód a lze jej vyvolat z mnoha důvodů. To nejlepší, co můžete udělat, je projít si každý jeden po druhém.

Jak opravit kód chyby GeForce Experience 0x0001

Pokud se zobrazí chybový kód 0x0001, postupujte podle těchto kroků pro řešení problémů a vyhledejte přesně to, co jej způsobuje.

 1. Správně nakonfigurujte služby ovladačů NVIDIA. NVIDIA spouští více procesů v rámci Správce služeb Windows. Chcete-li zobrazit Správce služeb Windows, přejděte na Běh, vstoupit services.msc, poté stiskněte Enter na klávesnici. Otevře se okno Služby a zobrazí všechny aktuálně spuštěné služby. Ujistěte se, že vidíte následující služby, a pokud ano, ujistěte se, že typy spouštění odpovídají tomu, co je popsáno níže:

  • NVIDIA Display Container LS: Automatický
  • Kontejner NVIDIA NetworkService: Ruční
  • Kontejner NVIDIA LocalSystem: Automatický
  • NVIDIA GeForce Experience Service: Automatická (odložený start)
  • Služba back-end NVIDIA GeForce Experience: Automatická (odložený start)
  • Služba NVIDIA Telemetry Container Service: Automatická

  Chcete-li zkontrolovat typ spouštění, poklepáním na proces otevřete a Služby okno. Jakmile to dokončíte, zavřete všechna okna a restartujte počítač. Při otevření Správce služeb Windows se nemusí zobrazit všechny tyto služby spuštěné.

 2. Ujistěte se, že služby NVIDIA mohou interagovat s účtem místního systému. Výše uvedené služby ovladače NVIDIA musí mít přístup k účtu místního systému, aby správně fungovaly. Odepření tohoto přístupu může vést k chybovému kódu 0x0001. Abyste se ujistili, že každá služba může fungovat tak, jak má, otevřete Správce služeb Windows a vyhledejte každou příslušnou službu NVIDIA.

  1. Poklepejte na první službu NVIDIA a poté vyberte Vlastnosti.
  2. Vybrat Přihlásit se.
  3. Kruh, který říká Účet místního systému displeje. Zkontrolujte, zda je aktivován, a vyberte ikonu Povolte službě interakci s počítačem zaškrtávací políčko.
  4. Tento postup opakujte se všemi službami NVIDIA.
  5. Restartujte stroj a znovu spusťte aplikaci GeForce Experience.
 3. Ujistěte se, že soubory vlastní systém SYSTEM. Počítač se při provádění úkolů v operačním systému spoléhá na komplexní řadu oprávnění. Pokud soubory NVIDIA nevlastní správná entita v operačním systému, může to způsobit kód chyby 0x0001. Není těžké změnit vlastnictví souborů. První věc, kterou musíte udělat, je otevřít Průzkumník souborů a přejděte na Programové soubory (x86). Tato první část se týká pouze 64bitových systémů architektury. V 32bitovém systému přejděte na konec tohoto kroku.

  1. Otevři Programové soubory (x86) složku, poté klepněte pravým tlačítkem na ikonu NVIDIA Corporation složku. Vybrat Vlastnosti > Bezpečnostní > Pokročilý.
  2. Hledat Pokročilé nastavení zabezpečení a zajistit to Majitel je nastaven na Systém.
  3. V Průzkumníku souborů přejděte na Místní disk (C 🙂 > Programové soubory, poté klepněte pravým tlačítkem na ikonu NVIDIA Corporation složku.
  4. Vybrat Vlastnosti > Bezpečnostní > Pokročilý. The Pokročilé nastavení zabezpečení pro NVIDIA Corporation Zobrazí se okno.
  5. Podívejte se na oblast, která říká Majitel a ujistěte se, že je nastavena na Systém. Pokud tomu tak není, vyberte modrou Změna knoflík.
  6. Když se zobrazí další okno, zadejte Systéma vyberte dobře.
  7. Vybrat Aplikovat ve spodní části okna uložte změny.
 4. Aktualizujte ovladače NVIDIA. Jednou z nejčastějších příčin chyb je zastaralý ovladač. I když jsou ovladače nastaveny na automatickou aktualizaci, stále mohou nastat problémy.

  1. Chcete-li ovladač aktualizovat, přejděte na stránku NVIDIA Driver.
  2. Ručně vyberte operační systém a typ GPU, abyste našli ovladač, který potřebujete, nebo použijte nástroj automatického mazání NVIDIA k zefektivnění procesu.
  3. Po stažení a instalaci ovladače restartujte počítač a znovu otevřete GeForce Experience.
 5. Odinstalujte a znovu nainstalujte ovladače. Aktualizace ovladačů je důležitá, ale někdy se objeví závady, které nelze rozumným způsobem vysvětlit nebo vyřešit. Když k tomu dojde, nejlepším řešením je úplně odinstalovat ovladač a provést novou instalaci. Je to softwarový ekvivalent jeho vypnutí a opětovného zapnutí. Odinstalování ovladačů však není jednoduché. Pomocí odinstalačního programu ovladače displeje se ujistěte, že jsou ovladače a všechny související soubory zcela odstraněny. Poté najděte a stáhněte správný ovladač ze stránky ovladače NVIDIA. Poté restartujte počítač. Po dokončení tohoto kroku spusťte GeForce Experience znovu.