Skip to content

Jak opravit Mfc90.dll, který nebyl nalezen nebo chybějící chyby

11 de Srpen de 2021
mfc90 dll error af7f795f0a8144378e7840425abfb0f9

Chyby Mfc90.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru mfc90 DLL. V některých případech mohou chyby mfc90.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby mfc90.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak můžete jeden z nich vidět:

 • Mfc90.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože mfc90.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] mfc90.dll
 • Tento program nelze spustit, protože ve vašem počítači chybí mfc90.dll.
 • Soubor mfc90.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: mfc90.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Mfc90.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Chybová zpráva mfc90.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Jak opravit chyby Mfc90.dll

Nestahujte soubor mfc90.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru mfc90.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě mfc90.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 • Stáhněte si aktualizovanou aktualizaci zabezpečení MFC Microsoft Visual C ++ 2010 Service Pack 1 Redistributable Package a spusťte ji. To nahradí/obnoví mfc90.dll nejnovější kopií poskytnutou společností Microsoft.
  • Na základě této verze systému Windows, kterou jste nainstalovali, máte od společnosti Microsoft k dispozici několik možností stahování-x86 (32bitová verze) nebo x64 (64bitová verze).
  • Pokud potřebujete 32bitovou verzi, stáhněte si soubor s názvem vcredist_x86.exe. Nazývá se 64bitová verze vcredist_x64.exe. Většina lidí to může ignorovat vcredist_ia64.exe možnost stahování (ta s názvem „ia“ v názvu), protože je relevantní pouze pro procesory Itanium, které se běžně používají pouze na hardwaru serveru.

Někteří uživatelé hlásili, že vybrané programy vyžadují 32bitovou instalaci Redistributable Package, přestože používáte 64bitovou verzi systému Windows. Pokud instalace nevyřeší problém mfc90.dll, mějte to na paměti. Pokuste se tento krok dokončit. Použití této aktualizace je téměř vždy řešením tohoto konkrétního problému.

 • Obnovte soubor mfc90.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru mfc90.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali mfc90.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná ho budete moci obnovit pomocí bezplatného nástroje pro obnovu souborů.

Obnovení odstraněné kopie mfc90.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 • Spuštěním příkazu Kontrola systémových souborů sfc /scannow nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru mfc90.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.
 • Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby mfc90.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba mfc90.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.
 • Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba mfc90.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.
 • Přeinstalujte program, který vytváří chybu mfc90.dll. Pokud se při používání konkrétního programu vyskytne jedna z těchto chyb, může pomoci přeinstalování tohoto programu.
 • Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby mfc90.dll, protože selžou.
  • Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.
 • Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů s jednotlivými soubory mfc90.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.
 • Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu mfc90.dll, měl by to být váš další postup.

Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší pokus o opravu chyby mfc90.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 • Pokud nějaké chyby mfc90.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud si nemyslíte, že by tento problém vyřešil sám příliš dobře, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? pro úplný seznam možností vaší podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.