Skip to content

Jak opravit poškozenou SD kartu v systému Android bez počítače

23 de Červenec de 2023
how to fix a corrupted sd card on android without a computer fdfe5f1e7ed548d6b12d2d38fc34fbdc

Tento článek vás provede několika osvědčenými řešeními, jak opravit poškozenou SD kartu na smartphonu Android, aniž byste museli používat počítač. Kromě oprav Android SD karty tato stránka také nabízí další tipy pro opravu SD karty a alternativní metodu ukládání souborů, když vaše SD karta nebo slot pro SD kartu Android nebudou správně fungovat.

Proč je moje karta SD Android poškozená?

Karty SD a MicroSD mohou někdy vyvolat chybovou zprávu o poškození, když byly použity na více typech zařízení nebo byly fyzicky odebrány ze zařízení během přístupu nebo přenosu souboru. Poškozené SD karty často vyvolají chybové zprávy týkající se chyb čtení a zápisu, požadavku na opětovné vložení karty nebo prohlášení, že kartu nelze rozpoznat. Nízká rychlost přístupu k souboru může být také příznakem určitého poškození nebo poškození, stejně jako prázdná karta SD.

Jak opravím poškozenou SD kartu v systému Android?

Zde je několik strategií, které můžete vyzkoušet, pokud máte podezření, že je SD karta vašeho smartphonu Android poškozená.

 1. Aktualizujte Android. Aktualizace systému může vyřešit řadu problémů, včetně problémů spojených s přístupem k místně uloženým souborům a na SD kartách.

 2. Používáte SIM kartu? Pokud s chytrými telefony a tablety se systémem Android začínáte, může být snadné zaměnit SD karty za SIM karty. SIM karta umožňuje funkce mobilní sítě a nelze ji použít k ukládání aplikací, médií a dalších dat.

 3. Odemkněte SD kartu. Většina karet SD má fyzický přepínač, který lze otočením a posunutím uzamknout a odemknout přístup pro zápis. Pokud nemůžete zapisovat soubory na SD kartu, vyjměte kartu a posuňte přepínač do polohy vypnuto.

 4. Zkontrolujte SD kartu, zda není poškozená. Vyjměte kartu SD ze zařízení Android a zkontrolujte, zda není fyzicky poškozena.

 5. Vyčistěte SD kartu. Vyjměte SD kartu z telefonu nebo tabletu Android a opatrně odstraňte všechny nečistoty a prach, které na ní mohou být, čistým hadříkem. Buďte něžní.

 6. Vyčistěte slot pro SD kartu. Vzduchová pistole může být užitečná pro odstranění nečistot a prachu z portu SD karty na vašem zařízení. Po dokončení znovu vložte kartu SD a zkuste k ní znovu získat přístup.

 7. Zkuste externí SD disk. K zařízení Android můžete připojit externí jednotku SD prostřednictvím portu USB. Pokud je poškozen SD port vašeho Androidu, mělo by vám to umožnit přístup k obsahu vaší SD karty.

 8. Zkontrolujte umístění jednotky USB. Pokud používáte externí jednotku SD karty, která je připojena přes port USB, její soubory budou nalezeny ve složce jednotky USB, nikoli v obvyklém umístění karty SD.

 9. Naformátujte kartu SD na svém zařízení Android. Pokud nic jiného nefunguje, možná budete muset kartu SD naformátovat. Formátování karty SD je účinný způsob, jak se zbavit chybových zpráv a problémů s poškozením karty SD. Formátování karty SD smaže veškerý její obsah.

Jak mohu opravit SD kartu bez počítače?

Všechna výše uvedená řešení a opravy můžete provádět na smartphonu a tabletu Android bez použití počítače Mac nebo Windows. Operační systém Android má mnoho úložných a souborových nástrojů, které vám umožňují přistupovat k obsahu karty SD a v případě potřeby ji zformátovat.

Mohu opravit SD kartu, aniž bych ji naformátoval?

S největší pravděpodobností ne. I když můžete výše uvedené kroky vyzkoušet pro přístup k obsahu na vaší SD kartě, formátování SD karty je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak opravit SD kartu, která vytváří chyby v Androidu a mnoha dalších typech zařízení. Kartu SD může být dokonce nutné naformátovat, pokud byla dříve používána na jiném zařízení, jako je digitální fotoaparát nebo videoherní konzole, jako je Nintendo Switch. Pokud potřebujete naformátovat SD kartu pro použití v zařízení Android, pokud je to možné, zkuste před zahájením procesu zkopírovat její soubory do místní složky jako zálohu. Obvykle to můžete provést v obvyklé aplikaci Průzkumník souborů na chytrých telefonech, tabletech a počítačích.

Jak opravím poškozenou SD kartu na svém telefonu?

Pokud máte problémy s SD kartou v iPhonu, pravděpodobně máte co do činění se SIM kartou, protože iPhony SD karty nepodporují. Pokud houpete telefon Blackberry, můžete SD kartu naformátovat přes Nastavení > Úložiště a přístup > Podrobnosti o úložišti médií > Formátování paměťové karty > OK.

Místo SD karty používejte cloudové úložiště

Pokud jste k uvolnění místa ve smartphonu Android používali SD kartu, možná budete chtít místo toho zvážit použití cloudového úložiště. Cloudové služby jako Google Drive, Dropbox a OneDrive dokážou automaticky zálohovat fotky a videa na online server, jakmile jsou vytvořeny, takže se nemusíte bát, že zaplní úložný prostor vašeho mobilu. Můžete také přistupovat ke všem souborům nahraným na váš cloudový účet na jiných zařízeních, aniž byste museli fyzicky přesouvat SD kartu nebo USB disk tam a zpět. Existuje také malé riziko ztráty těchto souborů v důsledku poškození nebo chyby karty.

FAQ

 • Jak přesunu aplikace na kartu SD v systému Android?

  Chcete-li přesunout aplikace na kartu SD v systému Android, přejděte na Nastavení > Aplikacevyberte aplikaci a klepněte na Úložný prostor > Změna > SD karta. Pokud jako možnost nevidíte možnost Změnit, aplikaci nelze přesunout.

 • Jak nastavím SD kartu jako výchozí úložiště v systému Android?

  Vše na kartě bude vymazáno, proto nejprve zálohujte všechny soubory, které si chcete ponechat. Pak přejděte na Nastavení > Úložný prostorvyberte kartu SD a klepněte na tři tečky > Nastavení úložiště > Formátovat jako Interní.

 • Jak obnovím smazané fotografie z karty SD v telefonu Android?

  Chcete-li obnovit smazané fotografie Android, použijte software pro obnovu, jako je DiskDigger nebo EaseUS Data Recovery Wizard. Měli byste také zkontrolovat, zda jsou obrázky uloženy ve vašich Fotkách Google.