Skip to content

Koupit nový telefon Android nebo počkat?

10 de Březen de 2023
Koupit novy telefon Android nebo pockat

Když se na trh dostanou nové smartphony se systémem Android, máte na výběr, zda počkat na vydání nejnovější série telefonů, koupit si ten, který je aktuálně dostupný u vašeho poskytovatele mobilních telefonů, nebo si ponechat telefon, který máte. Všechny níže uvedené informace by měly platit bez ohledu na to, která společnost vyrábí telefon Android, který si vyberete, včetně společností Samsung, Google, Huawei, Xiaomi atd.

Technologie se neustále mění a zdokonalují

Změny v technologii neznamenají, že vylepšení budou relevantní pro vaše potřeby, ale některé věci jsou univerzálním vylepšením. Většina telefonů Android je 4G a 4G LTE, ale mnoho modelů, které budou brzy uvedeny na trh pro rok 2020, směřuje k sítím 5G. Není jisté, kdy se 5G rozšíří, nebo zda pro vás zvýšení rychlosti bude mít nějaký význam. Nakonec se 5G stane standardem, ale pokud je váš telefon 4G LTE dostatečně rychlý pro vaše potřeby, není třeba upgradovat, abyste získali 5G. Mnoho vylepšení v telefonech pochází z doplňkových funkcí. Tyto dodatečné funkce mohou, ale nemusí mít vliv na používání telefonu. Někdy jsou tyto funkce vymoženosti, jako jsou vylepšení možností fotoaparátu. Pokud je pro vás nějaká funkce obzvláště přitažlivá, možná by stálo za to upgradovat na telefon s těmito funkcemi.

Zvažte koupi loňského modelu

Pokud nechcete utrácet stovky dolarů za nový, nejmodernější telefon, počkejte, až vyjdou nové telefony, a kupte si starší model telefonu. Telefony, které jsou aktuálně dostupné, po uvedení nových telefonů zlevní. To, že je k dispozici nová technologie, neznamená, že nahrazená nebo upgradovaná technologie je zastaralá.

Android přestává podporovat starší modely

Telefony Android, které jsou o několik generací pozadu, již nemají nárok na aktualizace operačního systému. Zkontrolujte, jakou verzi Androidu máte a jaká je nejnovější aktualizace.

Podívejte se upřímně na své budoucí potřeby ohledně telefonu

Zvažte své pracovní i osobní potřeby pro svůj telefon. Upřímně se podívejte na to, jak si myslíte, že bude vypadat vaše budoucnost (alespoň vaše budoucnost, pokud jde o potřeby vašeho mobilního telefonu). Pokud svůj telefon Android používáte k telefonování, psaní textových zpráv, surfování po webu a e-mailům, kterýkoli z dostupných telefonů bude s největší pravděpodobností dokonale vyhovovat vašim potřebám, dokud nepřijde další datum aktualizace. Pokud však plánujete vstoupit do nové práce založené na technologiích, spoléháte se na přítomnost na sociálních sítích pro vaši firmu nebo potřebujete globální pokrytí, pořízení nejnovějšího telefonu Android pro vás může mít smysl.