Skip to content

Jak zkontrolovat stav baterie v systému Android

4 de Duben de 2023
how to check battery health on android 51924981 fb84b5811c98478f892284668404d5b4

Co vědět

 • Klepněte Nastavení > baterie zobrazíte aktuální výdrž baterie telefonu Android.
 • Chcete-li zjistit další podrobnosti o stavu baterie telefonu, použijte aplikaci třetí strany, jako je AccuBattery.
 • Klepněte Nastavení > baterie > Využití baterie zjistit, které aplikace využívají nejvíce energie.

Tento článek vás naučí, jak zkontrolovat stav baterie na smartphonu Android, a také jak zjistit, zda se baterie zhoršuje a co dělat dál.

Jak zkontroluji stav baterie telefonu?

Pokud chcete zkontrolovat stav baterie telefonu, je docela jednoduché zobrazit základní informace, jako je zbývající výdrž baterie a další statistiky. Zde je místo, kam se podívat.

 1. Na telefonu Android klepněte na Nastavení.

 2. Klepněte baterie.

 3. Nyní můžete zobrazit zbývající životnost baterie v telefonu Android a také zjistit, jak dlouho by měla výdrž baterie zůstat při aktuální rychlosti.

  Klepněte Využití baterie se dozvíte více o tom, které aplikace využívají nejvíce energie.

Jak zkontroluji životnost baterie?

Přestože Android nemá vestavěnou aplikaci pro komplexní kontrolu výdrže baterie, je možné použít aplikaci třetí strany, jako je AccuBattery, abyste se dozvěděli více o výdrži baterie telefonu. Zde je návod, jak jej používat.

 1. Stáhněte si AccuBattery z obchodu Google Play.

 2. Otevřete aplikaci a zobrazte aktuální životnost baterie a vyhledejte informace o vybíjení a celkovém výkonu baterie.

 3. Klepněte Dějiny pro zobrazení minulých záznamů o výkonu baterie, když jste aplikaci použili několikrát.

  Kroky potřebné k zobrazení stavu baterie v systému Android prostřednictvím AccuBattery

Můžete zkontrolovat stav baterie na Samsung?

Ano. Kontrola stavu baterie na smartphonu Samsung je téměř totožná s používáním jiných smartphonů Android. Zde je to, co dělat.

 1. Klepněte Nastavení.

 2. Klepněte baterie nebo Baterie a péče o zařízení > Baterie.

 3. Zde si můžete prohlédnout využití baterie.

Jak zjistím, zda je baterie mého Androidu špatná?

Pokud máte pocit, že baterie vašeho telefonu Android nevydrží tak dlouho jako dříve, může to znamenat, že je problém. Zde je stručný pohled na to, jak zjistit, zda došlo k problému.

 • Vaše baterie se stále vybíjí. Je to samozřejmé, ale pokud víte, že vaše baterie vydržela celý den bez problémů a nyní se přistihnete, že musíte dobíjet několikrát denně, téměř jistě to znamená, že baterie vašeho telefonu není tak silná, jako bývala.
 • Zdá se, že nabíjení se plně nenabíjí. Všimli jste si, že ani po několika hodinách nabíjení telefon stále nedosáhl 100 %? Může to znamenat, že vaše baterie již není schopna udržet plné nabití.
 • Baterie je horká. Pokud je váš smartphone mnohem teplejší než dříve, může to znamenat přehřátí a poškození baterie.
 • Baterie je vyboulená. Pokud baterie telefonu vyčnívá z obalu, přestaňte ji používat. To může být nebezpečné a rozhodně to znamená, že se vám pokazila baterie.

FAQ

 • Jak zkontroluji baterii AirPods na Androidu?

  Chcete-li zkontrolovat stav baterie vašich AirPods na Androidu, budete potřebovat aplikaci třetí strany, jako je AirBattery z obchodu Google Play. Po instalaci AirBattery zobrazí zprávu o stavu baterie, když je pouzdro AirPods poblíž a otevřené.

 • Jak zkontroluji baterii zařízení Bluetooth v systému Android?

  Pokud je zařízení Bluetooth spárováno a připojeno k vašemu zařízení Android, otevřete v zařízení Android aplikaci Nastavení a přejděte na Připojte zařízení. Na některých zařízeních odtud uvidíte stav baterie připojených zařízení. U ostatních budete muset klepnout Bluetooth zobrazíte seznam všech připojených zařízení Bluetooth a úrovně jejich baterie.

 • Jak zkontroluji využití baterie aplikace v systému Android?

  Chcete-li zjistit, které aplikace vybíjejí vaši baterii, přejděte do aplikace Nastavení a vyberte O telefonu > Použití baterie. Jedním z některých zařízení to může být Nastavení > baterie > Využití baterie. Zobrazí se seznam aplikací a jejich využití baterie. Pokud aplikaci nepoužíváte a vybíjí vám baterii, klepněte na ni a vyberte Vynucené zastavení nebo Vynucené zastavení > Správa využití bateriev závislosti na zařízení, které používáte.