Skip to content

Jak pořídit snímek obrazovky na telefonu OnePlus

20 de Květen de 2023
OnePlus 8T Smartphone 6 0bb4b133da5a497f84f5a6e0782ee1fc 29b7ac93fe61462f80cd73c4725a0e4a

Co vědět

 • Pořiďte snímek obrazovky stisknutím a podržením obou tlačítek napájení a snížení hlasitosti.
 • Pokud je aktivováno v nastavení telefonu, může ovládání gesty pořizovat snímky obrazovky přejetím třemi prsty dolů po obrazovce.
 • Rozšířené snímky obrazovky jsou k dispozici, pokud pořídíte snímek obrazovky aplikace nebo webu pomocí posuvníku.

Tento článek vysvětluje, jak pořídit snímek obrazovky na smartphonu OnePlus.

Jak pořídit snímek obrazovky na zařízení OnePlus

Přestože smartphony OnePlus běží na vlastní verzi systému Android s názvem OxygenOS, většina základních funkcí se přenáší. Hardwarová metoda pořizování snímku obrazovky na Androidu je stejná na zařízení OnePlus. Proces trvá několik sekund a vyžaduje dvě současná stisknutí tlačítka.

 1. Přejděte v zařízení k aplikaci, obrázku nebo webu, který chcete pořídit snímek obrazovky.

 2. Stiskněte a podržte Napájení a Snížit hlasitost tlačítka současně pro pořízení snímku obrazovky. Displej bude blikat a v pravém dolním rohu obrazovky se zobrazí náhled snímku obrazovky.

 3. Klepnutím na náhled snímku obrazovky zobrazíte větší náhled obrázku. Odtud můžete snímek obrazovky upravovat, mazat nebo sdílet.

Jak povolit a používat ovládání gesty k pořízení snímku obrazovky

Spolu se standardním způsobem pořizování snímku obrazovky na zařízení Android mohou uživatelé OnePlus povolit specifické ovládací prvky gesty, aby dělaly totéž. Jednoduchým přejetím třemi prsty dolů můžete okamžitě pořídit snímek obrazovky.

 1. Chcete-li povolit rychlé gesto snímku obrazovky, otevřete Nastavení aplikace.

 2. V aplikaci Nastavení přejděte dolů a vyberte Tlačítka a gesta > Rychlá gesta.

 3. Odtud nezapomeňte povolit Snímek obrazovky třemi prsty.

Pokud je tato možnost povolena, stačí přejet dolů kdekoli na obrazovce ukazováčkem, prostředníkem a prsteníkem dolů a pořídit snímek obrazovky.

Jak pořídit rozšířený snímek obrazovky na zařízení OnePlus

Někdy možná budete chtít pořídit snímek obrazovky článku nebo obrázku, který se táhne kolem vašeho displeje. Na zařízeních s Oxygen OS 11 a vyšším můžete pořídit rozšířený snímek obrazovky, pokud to, co fotíte, má na pravé straně obrazovky posuvník. Následující kroky jsou podobné pořízení rolovacího snímku obrazovky na zařízení Android 12.

 1. Najděte obrázek, aplikaci nebo web, který přesahuje hranice displeje vašeho zařízení OnePlus.

 2. Udělejte snímek obrazovky stisknutím a podržením Napájení a Snížit hlasitost tlačítka nebo pomocí Snímek obrazovky třemi prsty rychlé gesto.

 3. V pravém dolním rohu displeje bude náhled snímku obrazovky obsahovat rozbalený snímek obrazovky tlačítko – klepněte Rozšířený snímek obrazovky pro aktivaci této možnosti.

 4. Na další obrazovce se obrázek začne sám posouvat dolů. Klepnutím kamkoli na obrazovku zastavíte posouvání a vytvoříte rozbalený snímek obrazovky.

  Rozšířený snímek obrazovky, obrazovka klepnutí a jak vypadá rozbalený snímek obrazovky po dokončení na OnePlus

Pokud se během kroku 2 nezobrazí možnost „Expanded Screenshot“, pak dotyčná aplikace, obrázek nebo webová stránka není kompatibilní s funkcí.

Kde jsou moje snímky obrazovky ve OnePlus?

Kdykoli pořídíte snímek obrazovky, obrázek se uloží do vyhrazené složky v operačním systému. Snímky obrazovky můžete rychle najít pomocí následujících kroků.

 1. Otevři Soubory aplikace. Jakmile tam budete, klepněte na tlačítko nabídky hamburger, zobrazené jako tři vodorovné čáry, v levé horní části obrazovky, abyste viděli výběr typů souborů nalezených v zařízení.

 2. V otevřené nabídce vyberte snímky. Klepněte na Snímky obrazovky složku a na následující obrazovce uvidíte každý snímek obrazovky, který jste dosud pořídili.

  Obrázky a snímky obrazovky v aplikaci Soubory telefonu OnePlus

 3. Snímky obrazovky uložené v zařízení OnePlus můžete upravovat, mazat a sdílet klepnutím na libovolný obrázek.

FAQ

 • Kdo vyrábí telefony OnePlus?

  Telefony OnePlus vyrábí výrobce elektroniky Oppo, který je dceřinou společností BKK electronics. Společnost vyrábí chytré telefony od roku 2013.

 • Kde se vyrábí telefony OnePlus?

  Společnost, která vyrábí telefony OnePlus, sídlí v čínském Shenzhenu. Telefony OnePlus se vyrábějí v Číně a Indii.

 • Jak spáruji sluchátka OnePlus?

  Chcete-li sluchátka OnePlus přepnout do režimu párování, vložte je do nabíjecího boxu a poté stiskněte a podržte tlačítko nastavení. Chcete-li spárovat sluchátka s telefonem OnePlus, přejděte na Nastavení > Bluetooth a připojení zařízení > Bluetooth > Spárujte nové zařízení a vyberte sluchátka OnePlus.

 • Jak vypnu svůj telefon OnePlus?

  Udržet si Napájení+Zvýšit hlasitosta potom klepněte na Vypnout nebo Restartujte. Chcete-li jej vypnout pouhým tlačítkem napájení, přejděte na Nastavení > Tlačítka a gesta > Stiskněte a podržte tlačítko napájení > Nabídka napájení. Chcete-li jej vypnout bez tlačítka napájení, přejděte na Nastavení > Systém > Vypnout.