Skip to content

Jak opravit problémy s ovladačem Windows 10 Ethernet

5 de Srpen de 2021
ethernet0222 174efba2d2a44198b54c922df9515973

Bezdrátový internet má své výhody, ale nic se nevyrovná rychlosti a spolehlivosti pevného kabelového ethernetového připojení. Ethernet není imunní vůči problémům. Takže když narazíte na potíže s ovladačem síťového adaptéru v systému Windows 10, vyzkoušejte některá standardní řešení pro rychlou opravu k vyřešení chyb v síti.

Co způsobuje problémy s ovladači sítě Ethernet?

Chyby ovladače ethernetu se příliš neliší od problémů s ovladači souvisejících s jinými aspekty systému. Někdy jsou soubory ovladačů zastaralé. Jindy se ovladače poškodí kvůli závadě operačního systému a v některých případech selhání hardwaru přeruší ovladače.

Jak opravit problémy se síťovými ovladači Windows 10

Začněte s nejjednoduššími a nejběžnějšími řešeními, dokud nenajdete přístup, který funguje:

 1. Restartujte počítač. Většina problémů se týká závad s přidělováním paměti, takže restart restartuje paměť a často vyřeší chybu.

 2. Použijte Poradce při potížích se sítí. Systém Windows má vestavěný nástroj pro odstraňování problémů se sítí. Může vám pomoci najít a opravit příčinu problému. Chcete -li jej spustit:

  1. Hledat Poradce při potížích se sítí, poté vyberte odpovídající výsledek.
  2. Nechte chvíli běžet, abyste zjistili, zda zjistí problém s ethernetem.
  3. Pokud ano, vyberte Zkuste tyto opravy jako správce, pak na žádost udělte souhlas administrátora.
 3. Automaticky přeinstalujte ovladače ethernetu. Pokud systém Windows nedokáže vyřešit problémy s ovladačem sítě Ethernet, jemně jej postrčte. Vybrat Síťové adaptéry rozbalte jej ve Správci zařízení, klikněte pravým tlačítkem (nebo klepněte a podržte) ethernetový adaptér a vyberte Odinstalujte zařízení > Odinstalovat. Poté restartujte Windows. Pokud si nejste jisti, který je váš ethernetový adaptér, bude pravděpodobně mít název společnosti Realtek nebo Intel v názvu nebo GBE.

 4. Přeinstalujte ovladače Ethernet ručně. Pokud ovladače, které systém Windows 10 nainstaluje, problém s ovladačem nevyřeší, aktualizujte ovladače ručně.

 5. Resetujte síťový adaptér. I při problémech s ovladačem síťový adaptér Windows někdy sám o sobě generuje další neplechu.

 6. Resetujte Winsock. Otevřete zvýšený příkazový řádek a poté proveďte reset Netsh Winsock.