Skip to content

Jak opravit vysoký ping v systému Windows 10

12 de Září de 2021
GettyImages 1073788362 e0da1847744c4e58aaffa48e94832650

Schopnost vašeho počítače odesílat a přijímat signály přes internet se nazývá rychlost ping. Pokud vaše online hry nereagují rychle na vaše příkazy nebo se webové stránky nenačítají, můžete se setkat s obávaným vysokým pingem. Chcete -li mít plynulý a reaktivní herní zážitek, měli byste vědět, jak opravit vysoký ping a zajistit fungování systému. Pokyny v tomto článku mají uživatelům systému Windows 10 pomoci vyřešit problém vysokého pingu.

Jak omezit ping řešením běžných problémů se směrovačem

Pokud neexistuje spolehlivé připojení k vašemu routeru, může to mít vliv na ping vašeho počítače. Tyto kroky vám ukážou, jak opravit vysoký ping a vyřešit problém:

 1. Přesuňte počítač blíže k routeru nebo k němu připojte zařízení pomocí ethernetového kabelu.

 2. Vypněte ostatní zařízení, která používají internet.

 3. Restartujte router.

Jak snížit ping pomocí Správce úloh

Správce úloh systému Windows 10 vám dává vědět, jaké programy spotřebovávají největší šířku pásma. Pomocí Správce úloh k identifikaci a ukončení těchto programů můžete výrazně snížit rychlost pingu.

 1. lis Ctrl+Alt+Odstranit, poté vyberte Správce úloh.

  Můžete také stisknout Ctrl+Shift+Esc přímo otevřít Správce úloh.

 2. Vybrat Více informací rozbalte Správce úloh.

  Jak opravit vysoky ping v systemu Windows 10 Další podrobnosti“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-31″ >

 3. The Síť sloupec Správce úloh zobrazuje využití šířky pásma aplikací v sestupném pořadí od nejvíce k nejméně. Klepněte pravým tlačítkem na aplikaci a poté vyberte Ukončit úkol zavřít všechny nepotřebné aplikace pomocí velké šířky pásma.

  Ukončete úkol ve Správci úloh

  Ujistěte se, že nezavíráte žádné procesy, které jsou identifikovány jako systémové procesy.

Chcete -li snížit rychlost pingu, změňte nastavení automatických aktualizací systému Windows

Stahování a aktualizace systému Windows mohou zpomalit rychlost pingu vašeho systému. Jelikož automatické aktualizace systému Windows nelze pozastavit, jakmile začnou, můžete svůj herní zážitek snadno pokazit. Naštěstí můžete změnit nastavení Windows 10 a rozhodnout, jak velká část vaší šířky pásma je věnována stahování.

 1. Vybrat Nastavení > Aktualizace a zabezpečení.

  1631444464 73 Jak opravit vysoky ping v systemu Windows 10 Aktualizace a zabezpečení“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-45″ >

 2. Vybrat Pokročilé možnosti.

  Pokročilé možnosti

 3. Vybrat Optimalizace doručení.

  Optimalizace doručení

 4. Vybrat Pokročilé možnosti.

  1631444465 356 Jak opravit vysoky ping v systemu Windows 10 Pokročilé možnosti“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-57″ >

 5. Pomocí prvního posuvníku snižte procento šířky pásma pro stahování aktualizací na 10%. Toto nastavení by vám mělo umožnit hrát bez přerušení a zároveň zajistit, aby byl váš systém aktualizován.

  Nastavení stahování

Hledejte problémy s vaším ISP

Zvažte použití bezplatného testovacího nástroje pro testování připojení k internetu. Díky tomu budete vědět, zda přijímáte šířku pásma, kterou si zasloužíte. Pokud zjistíte, že vaše internetové připojení je podřadné, měli byste kontaktovat svého poskytovatele internetových služeb, aby mohl problém vyřešit. Můžete také potenciálně upgradovat šířku pásma – různí ISP nabízejí různé úrovně služeb za různé ceny. Můžete dokonce zvážit změnu poskytovatele. Čím vyšší je vaše rychlost připojení, tím nižší je váš ping a tím rychleji může počítač odesílat a přijímat data. Pomoci by mohlo také připojení počítače ke kabelovému internetovému připojení, protože ethernetové kabely umožňují lepší tok dat, což vede k lepší hratelnosti a nižšímu pingu. Můžete také zajistit, aby žádné jiné počítače nepožívaly šířku pásma a nesnižovaly výkon vašeho počítače.

Obnovte nastavení připojení systému Windows

Pokud vše ostatní selže, zvažte reset sítě Windows 10. Pokud tak učiníte, přeinstaluje se software a ovladače, které určují, jak funguje vaše připojení k síti. Provedení resetu sítě by mělo pomoci vyřešit několik problémů se síťovým připojením, včetně vysokého pingu. Po restartu budete muset znovu zadat informace o síti, ale může to stát za potíže.