Skip to content

Jak opravit zamrzlý hlavní panel systému Windows 10

1 de Srpen de 2021

Pokud hlavní panel systému Windows 10 nefunguje, může se projevit jedním z několika způsobů: Kliknutí na hlavní panel nemá žádný účinek, ikony se nezobrazují nebo nefungují klávesové zkratky. Pokyny v tomto článku platí pouze pro Windows 10.

Příčina Hlavní panel systému Windows 10 nereaguje

Hlavní panel Windows 10 může být zmrazen z různých důvodů, včetně neúplné aktualizace operačního systému, chyby aktualizace, poškozených systémových souborů nebo poškozených souborů uživatelských účtů. Procedury, které zde nastíníme, spoléhají na spouštění úkolů pomocí Správce úloh, ale pokud je můžete provést pomocí nabídky Start nebo jiných zkratek, použijte místo toho tuto metodu.

Žena s frustrovaným výrazem obličeje používá přenosný počítač.

Jak zajistit fungování zamrzlého hlavního panelu Windows 10

Dokud zmrazíte, možná si neuvědomíte, jak moc hlavní panel používáte. Existuje několik způsobů, jak získat zpět kontrolu nad touto přehlíženou funkcí. V níže uvedeném seznamu najdete několik řešení, od jednoduchých až po rostoucí obtížnost.

 1. Pomocí Správce úloh restartujte Průzkumníka Windows. Pod Procesy vyberte kartu Průzkumník Windows, poté vyberte Restartujte dole.

 2. Spusťte skenování SFC. lis Vyhrát+X otevřete nabídku Power User a vyberte buď PowerShell (Admin) nebo Command Prompt (Admin). Spusťte příkaz sfc scannow.

 3. Použijte Powershell. Jedná se o dvoudílný proces. Nejprve povolte bránu Windows Firewall. lis Vyhrát+R.. V Běh dialogové okno, zadejte powerhell a poté stiskněte Vstupte. Na výzvu zadejte následující příkaz a stiskněte Vstupte:

  Get -AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add -AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$ ($ _. InstallLocation) AppXManifest.xml“}

 4. Spusťte příkaz DISM pro správu obrázků. Budete muset spustit příkazový řádek jako správce. V dalším okně na výzvu zadejte Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth, poté stiskněte Vstupte. Počkejte, až bude ověření 100 procent dokončeno.

 5. Povolte Správce uživatelů. Z Typ spuštění nabídku, vyberte Automatický a klikněte OK.

 6. Zakázat nedávno otevřené položky. Jít do Nastavení > Personalizace > Start, poté vypněte Zobrazit nedávno otevřené položky v Seznamech skoků na Start nebo na hlavním panelu.

 7. Spusťte nástroj Obnovení systému. Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, vyberte bod obnovení, který je nejblíže před začátkem problémů.

 8. Vytvořte nový uživatelský účet. Přihlaste se k novému uživatelskému účtu. Pokud hlavní panel funguje, přeneste soubory do nového účtu a starý odstraňte.

 9. Pokud problémy přetrvávají, poraďte se s odborníkem, aby počítač opravil.