Skip to content

Jak opravit, že Python24.dll nebyl nalezen nebo chybějící chyby

1 de Srpen de 2021
python24 dll error message 5aafd2ffa9d4f90037de1bf6

Chyby Python24.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru python24 DLL. V některých případech mohou chyby python24.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo malwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva python24.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Python24.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby python24.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby python24.dll:

 • Python24.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože python24.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] python24.dll
 • Soubor python24.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: python24.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Python24.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů nebo videoher, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby python24.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Python24.dll

Nestahujte python24.dll z webu „Stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii python24.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě python24.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte python24.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru python24.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili python24.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci python24.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie python24.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby python24.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba python24.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba python24.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Nainstalujte si Python 2.4 pro legitimní stažení python24.dll. Toto je původní zdroj souboru python24.dll, a proto je nejlepším místem pro jeho stažení. Po instalaci Pythonu najdete soubor python24 DLL v této složce: C: Windows SysWOW64

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor python24.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL python24.dll, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokuste se tento krok dokončit, i když jste již nainstalovali Python 2.4. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor python24.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL, protože instalační program bude přesně vědět, kam by měl soubor DLL směřovat.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s python24.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor python24.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor python24.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 7. Pokud chyby python24.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Přestože soubor python24.dll pravděpodobně není součástí jedné z těchto aktualizací, aktualizace od společnosti Microsoft může poskytnout předpoklad pro správnou funkci souboru python24 DLL.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby python24.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se souborem python24.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s python24.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru python24.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu python24.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší pokus o opravu chyby python24.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 13. Pokud nějaké chyby python24.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.