Skip to content

Jak opravit, že Urlmon.dll nebyl nalezen nebo chybějící chyby

2 de Srpen de 2021
urlmondll error 5acbc9aafa6bcc003605d3fb

Chyby Urlmon.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru urlmon DLL. V některých případech mohou chyby DLL urlmon naznačovat problém s registrem, virem nebo malwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva urlmon DLL se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Urlmon.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby urlmon.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby DLL urlmon:

 • Pořadové číslo 459 nelze nalézt v dynamické knihovně odkazů urlmon.dll
 • Urlmon.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože urlmon.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] urlmon.dll
 • Soubor urlmon.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: urlmon.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Urlmon.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Urlmon.dll

Nestahujte soubor urlmon.dll z webu „Stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru urlmon.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě urlmon.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Zaregistrujte soubor urlmon.dll. To lze snadno provést v příkazovém řádku pomocí následujícího příkazu. regsvr32 urlmon.dll

  zadejte = „kód“>

 2. Aktualizujte aplikaci Internet Explorer na nejnovější verzi. Problémy se souborem urlmon.dll někdy přímo souvisejí s aplikací Internet Explorer. Aktualizace by měla soubor nahradit.

 3. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor urlmon DLL by mohl být součástí jedné z těchto aktualizací.

 4. Spuštěním příkazu Kontrola systémových souborů sfc /scannow nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru urlmon.dll. Tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, a proto by jej měl nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 5. Obnovte soubor urlmon.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru urlmon.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor urlmon.dll, ale již jste vyprázdnili koš, bude možné obnovit soubor urlmon.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru urlmon.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 6. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby DLL urlmon mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba urlmon.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 7. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba urlmon.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 8. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače se snadno testují a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby urlmon DLL, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování potíží se souborem urlmon.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 10. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu urlmon.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli co nejlepší pokus o opravu chyby urlmon DLL pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 11. Pokud nějaké chyby urlmon.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud si nepřejete tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.