Skip to content

Jak otestovat připojení VoIP

31 de Červenec de 2021
GettyImages 836449538 59a41e51519de200101761b7

Kvalita hovoru VoIP závisí na vašem internetovém připojení. Příliš mnoho ztracených paketů naznačuje, že vaše konverzace nebude jasná. Kvalitu svého internetového připojení a jeho schopnost rychle přenášet pakety na místo určení můžete určit pomocí metody zvané PING (Packet Internet Groper).

Požadavky na rychlost připojení VoIP

Volání VoIP obvykle spotřebovává značné množství šířky pásma. To znamená, že k udržení hovoru potřebujete relativně rychlé a stabilní připojení k internetu. Doporučujeme připojení alespoň 512 kbps (kilobitů za sekundu) nebo 0,512 Mbps. Základní širokopásmový balíček by měl poskytovat tento druh rychlosti, ale pokud je síť přeplněná jinými uživateli nebo vysokou šířkou pásma, vaše dostupná rychlost může utrpět.

Pomocí PING otestujte kvalitu připojení VoIP

Chcete -li otestovat připojení k internetu, postupujte takto:

  1. Zkuste zjistit IP adresu brány vašeho poskytovatele VoIP. Jednou z možností je jednoduše zavolat společnosti a zeptat se. Pokud to společnost neuvolní, zkuste použít jakoukoli IP adresu nebo použijte tuto ukázkovou IP adresu od Googlu: 64,233,161,83.

  2. Otevřete na počítači příkazový řádek. Pro uživatele Windows 7 a 10 vyberte Start tlačítko a do vyhledávacího pole, které se objeví, zadejte: CMD

    Poté stiskněte Vstupte. V systému Windows XP klepněte na Start tlačítko, klikněte Běh, a do textového pole zadejte: Poté stiskněte Vstupte. Mělo by se otevřít okno s černým pozadím s bílým textem uvnitř a blikajícím kurzorem, čímž se dostanete zpět do počátků počítačů.

  3. Zadejte příkaz PING následovaný IP adresou – například: Ping 64.233.161.83

Poté stiskněte Vstupte. Pokud máte adresu brány, použijte ji místo této ukázkové adresy IP. Po několika sekundách nebo déle by se měly objevit čtyři nebo více řádků, z nichž každý říká něco jako:

  • Odpověď z 64.233.161.83: bajty = 32 čas = 51ms TTL = 54

Pochopení výsledků

Aby to bylo jednoduché, měla by vás zajímat pouze časová hodnota na každém ze čtyř řádků. Čím je nižší, tím byste měli být šťastnější. Pokud to trvá déle než 100 ms (to jsou milisekundy), měli byste si o připojení dělat starosti. Čistou hlasovou konverzaci VoIP pravděpodobně nebudete mít.

  • Po dokončení procesu stiskněte Ctrl + C shrnout výsledky a ukázat počet odeslaných, přijatých paketů a procento ztráty paketů. Měli byste mít přiměřenou kvalitu se ztrátou nejvýše 5 procent.
  • Pokud místo zobrazení hodnot zobrazí test PING Vypršel časový limit žádosti, to znamená, že žádný paket nedosáhl cíle a nevrátil se. Buď nemáte připojení, nebo máte špatnou IP adresu nebo adresu, která je nedostupná.

Další důvody pro testy PING

Ke kontrole jakéhokoli připojení můžete použít testy PING. Pokaždé, když potřebujete zkontrolovat internet, proveďte test PING. Svůj úspěch můžete také vyzkoušet při pokusu o připojení k routeru nebo rozbočovači v síti. Stačí PINGovat IP adresu zařízení, která je často obecně 192.168.1.1. Síťové moduly TCP svého vlastního počítače můžete otestovat pomocí příkazu ping na svůj vlastní počítač, a to vždy pomocí 127.0.0.1nebo nahrazením této adresy slovem localhost. Pokud vám PING neposkytne informace, které potřebujete, vyzkoušejte online rychlostní testy k otestování vašeho internetového připojení a využití VoIP.