Skip to content

Jak pokládat dotazy fanouškům na stránce na Facebooku

4 de Srpen de 2021
hand holding megaphone laptop notebook computer screen background we want your feedback in speech bubble vector illustration 848687808 b96ba458cf1e4fb7a5a1f7064e58977a

Facebookové stránky jsou veřejné profily vytvořené pro firmy, příčiny, značky, celebrity a další organizace. Zatímco osobní profily mají přátelé, Facebookové stránky získávají fanoušci když se lidé rozhodnou líbit stránku. Pokud máte facebookovou stránku, je jedním z nejlepších způsobů, jak zaujmout fanoušky a lépe se s nimi seznámit, pokládat jim otázky. Spíše než jednoduše položit otázku v běžném příspěvku a čekat na odpovědi v sekci komentáře, vytvořte hlasování nebo průzkum, aby fanoušci mohli rychle a snadno poskytovat zpětnou vazbu. Přidejte průzkumy nebo průzkumy prostřednictvím mobilní aplikace Facebooku pro iOS nebo Android nebo použijte Facebook na ploše.

Ankety na Facebooku

Všechny stránky na Facebooku mají vestavěnou funkci hlasování. Bohužel, průzkumy veřejného mínění jsou v současné době omezeny pouze na dvě možnosti, ze kterých si fanoušci mohou vybírat. Pokud hledáte rychlou a jednoduchou funkci otázek, která zahrnuje pouze dvě základní odpovědi, pak je vytváření anket na Facebooku skvělá volba. Pro přístup k hlasování v poli aktualizace stavu vyberte tři tečky následován Hlasování.

Průzkumy pro stránky

Surveys for Pages je aplikace třetí strany, kterou lze snadno integrovat do vaší stránky na Facebooku. Průzkumy pro stránky nabízejí více přizpůsobitelných možností než hlasování, včetně možnosti vybrat typ otázky (výběr z více odpovědí, textové pole, měřítko 1 až 5 atd.), Přidat tolik možností odpovědi, kolik chcete, a dokonce vybrat barvy zvýraznit váš průzkum. Nevýhoda: Průzkumy pro stránky nelze do vaší stránky vložit hladce jako příspěvek, jako to dělají průzkumy na Facebooku. Místo toho přidejte průzkum jako kartu na svou stránku na Facebooku, sdílejte jej jako odkaz nebo jej vložte na svůj web.

Jak používat aplikaci Survey for Pages

 1. Ve webovém prohlížeči nebo na mobilním zařízení přejděte do aplikace Průzkumy pro stránky. Vyhledáním výrazu „Průzkum pro stránky“ ve vyhledávacím poli se dostanete do aplikace Průzkum pro stránky.

 2. Vybrat Začněte zdarma knoflík.

  Uvítací obrazovka průzkumu pro stránky

 3. Zadejte do daného pole stručný popis, o čem bude váš průzkum, a vyberte Pokračovat.

  Nástroj pro vytváření průzkumu pro stránky

 4. Povolte aplikaci Survey for Pages připojit se k vašemu účtu na Facebooku výběrem Pokračovat jako [Name] knoflík.

  Konfigurační obrazovka průzkumu Facebooku pro stránky

  Pokud ještě nejste přihlášeni, můžete být požádáni o přihlášení ke svému účtu na Facebooku.

 5. K vytvoření průzkumu použijte formulář. Přizpůsobte následující části:

  • Otázka: Zadejte svou otázku. Vybrat + Přidejte pokyny pokud máte další podrobnosti.
  • Typ otázky: Výchozí typ otázky je výběr z více odpovědí, ale existuje dalších sedm typů.
  • Možnosti: Do každého pole zadejte každou jinou možnost odpovědi. Vybrat Přidat možnost přidat další nebo Přidat další zahrnout možnost, kde fanoušci mohou zadat vlastní odpověď. Ke každé možnosti odpovědi přidejte volitelný obrázek výběrem ikony fotoaparátu napravo od každého.
  • Konfigurace: Vyberte, zda chcete, aby byla otázka povinná a zda chcete, aby se možnosti odpovědí zobrazovaly v náhodném pořadí.

  Konfigurační obrazovka průzkumu Facebooku pro stránky

 6. Vyberte zelenou Uložit tlačítko, až budete hotovi.

 7. Vyberte modrou Další: Náhled tlačítko pro zobrazení náhledu, jak bude vaše otázka vypadat.

 8. Použijte Rozložení možnosti vlevo pro přizpůsobení vzhledu názvu, barev a stylu rozložení.

  Obrazovka průzkumu pro stránky

 9. Vybrat Další: Publikovat knoflík. Upravte a přidejte svůj průzkum kdykoli budete chtít, a to i poté, co publikujete. Jen se vraťte do Otázky v aplikaci Průzkum pro stránky a vyberte + Přidat otázku knoflík.

 10. Existuje několik způsobů, jak publikovat svůj průzkum:

  • Přizpůsobení příspěvku na časové ose: Vyberte Nahradit obrázek, Upravit název, nebo Upravit popis takže když zveřejníte odkaz na svou stránku, fanoušci jej pravděpodobně vyberou.
  • Přidejte průzkum na svou stránku na Facebooku: Vyberte Přidat na stránku na Facebooku a podle pokynů nainstalujte průzkum jako kartu.
  • Zveřejněte průzkum na své časové ose: Vyberte ikonu schránky a automaticky zkopírujte odkaz, který chcete vložit do příspěvku na vaši stránku.
  • Vložení průzkumu na váš web: Vyberte Zobrazit kód pro vložení zkopírujte část kódu a vložte ji do HTML kódu svého webu nebo blogu.
  • Pozvěte své přátele: Posílejte přátelské zprávy přátelům s žádostí o vyplnění dotazníku.

  Konfigurační stránka Průzkumy pro Facebook

Existuje mnoho dalších řešení otázek a odpovědí, například populární online tvůrci formulářů, které vám umožňují sbírat příspěvky od fanoušků a sledujících.