Skip to content

Jak použít Bootsect /nt60 k aktualizaci VBC na BOOTMGR

15 de Srpen de 2021
post screen showing bios version number 56a6fac03df78cf772913f50

Někdy se může zaváděcí kód svazku, část spouštěcího záznamu svazku, který je umístěn na jednotce, na kterou je nainstalován systém Windows, poškodit nebo omylem přeprogramovat tak, aby používal nesprávného správce spouštění. Když k tomu dojde, mohou se zobrazit chyby zastavující systém, obvykle chyby hal.dll ve Windows 7, 8, 10 a Vista. Opravy chyb spouštěcího kódu svazku je naštěstí snadné pomocí příkazu bootsect, nástroje pro obnovení zaváděcího sektoru, který je k dispozici pouze z příkazového řádku, který je k dispozici v Pokročilých možnostech spuštění nebo Možnosti obnovení systému. Tyto kroky platí pro systém Windows Vista a novější verze systému Windows.

Aktualizace kódu spouštění svazku na použití BOOTMGR

 1. Otevřete Pokročilé možnosti spuštění (Windows 10 a 8) nebo spusťte nabídku Možnosti obnovení systému (Windows 7 a Vista). Pokud nemáte po ruce média Windows, můžete si klidně půjčit kamarádovi disk nebo flash disk Windows na přístup k jednomu z těchto diagnostických režimů. Použití originálního instalačního média je pouze jedním ze způsobů přístupu k těmto nabídkám oprav. Informace o vytváření disků pro opravu nebo flash disků z jiných funkčních kopií systému Windows najdete v části Jak vytvořit jednotku pro obnovení systému Windows 8 nebo Jak vytvořit disk pro opravu systému Windows 7 (v závislosti na vaší verzi systému Windows). Tyto možnosti nejsou k dispozici pro Windows Vista.

 2. Otevřete příkazový řádek.

  Příkazový řádek dostupný z Rozšířených možností spuštění a Možnosti obnovení systému a také v systému Windows funguje mezi operačními systémy velmi podobně, takže tyto pokyny budou platit stejně pro jakoukoli verzi instalačního disku Windows, který používáte, včetně Windows 10, Windows 8 , Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 atd.

 3. Na výzvu zadejte příkaz bootsect, jak je uvedeno níže, a poté stiskněte Vstupte: bootsect /nt60 sys

  Tím se aktualizuje spouštěcí kód svazku v oddílu používaném ke spuštění systému Windows na BOOTMGR, který je kompatibilní s operačními systémy Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 a novějšími systémy Windows. The nt60 přepínač použije [newer] spouštěcí kód pro BOOTMGR, zatímco nt52 přepínač použije [older] zaváděcí kód pro NTLDR. Některá dokumentace, kterou jsem viděl online ohledně příkazu bootsect, odkazuje na aktualizaci hlavního spouštěcího kódu, což je nesprávné. Příkaz bootsect provede změny v svazek zaváděcí kód, ne hlavní spouštěcí kód.

 4. Po spuštění příkazu bootsect podle posledního kroku byste měli vidět výsledek, který vypadá nějak takto: C: (? Volume {37a450c8-2331-11e0-9019-806e6f6e6963})
  Úspěšně aktualizován bootcode systému souborů NTFS.
  Bootcode byl úspěšně aktualizován na všech cílených svazcích.

  bootsect nt60 sys příkaz v příkazovém řádku

  Pokud se vám zobrazí nějaká chyba nebo to nefunguje, když se pokusíte znovu spustit systém Windows normálně, zkuste spustit bootsect /nt60 vše namísto. Jedinou výhradou je, že pokud spustíte počítač dvojitým spuštěním, můžete nechtěně způsobit podobný, ale opačný problém se všemi staršími operačními systémy, ze kterých bootujete.

 5. Zavřete okno příkazového řádku a poté vyjměte disk Windows z optické jednotky nebo jednotku USB flash z portu USB.

 6. Vybrat Restartujte z Možnosti obnovení systému okno nebo vyberte Pokračovat z hlavní Pokročilé možnosti spuštění obrazovka.

 7. Windows by se nyní měl spustit normálně.

Pokud stále máte problém, například chyba hal.dll, podívejte se na poznámku v kroku 4, kde najdete další nápad, nebo pokračujte v řešení potíží, které jste sledovali.