Skip to content

Jak použít libovolný obrázek jako vzorovou výplň ve Photoshopu

17 de Září de 2021
Image 01 5941d2185f9b58d58a2b3147

Co vědět

 • Otevřete obrázek. Jít do Upravit > Vybrat vše získat vše, nebo použít Obdélníkový rámeček. Jít do Upravit > Definujte vzor > pojmenujte to> OK.
 • Otevřete další obrázek. Vyberte vrstvu nebo oblast, kterou chcete vyplnit, a přejděte na Upravit > Vyplnit > Vlastní vzor. Vyberte vzor a režim prolnutí a stiskněte OK.

Tento článek vysvětluje, jak používat vzory v Adobe Photoshopu jako techniku ​​přidávání opakujících se prvků do výběru nebo vrstvy. Kroky, které nastíníme, byly testovány v Adobe Photoshopu pro Creative Cloud, ale postup je součástí aplikace od Photoshopu 4.

Jak použít základní vzor ve Photoshopu

 1. Otevřete obrázek, který chcete použít jako výplň.

 2. Pokud chcete jako výplň použít celý obrázek, přejděte na Vybrat > Vybrat vše. V opačném případě použijte k výběru nástroj Obdélník.

 3. Jít do Upravit > Definujte vzor otevřete dialogové okno Definovat vzor. Pojmenujte svůj výběr a klikněte OK.

  OK“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-15″ >

 4. Otevřete jiný obrázek nebo vytvořte nový.

 5. Vyberte vrstvu, kterou chcete vyplnit, nebo proveďte výběr pomocí některého z nástrojů pro výběr, jako je Obdélníkový rámeček.

 6. Jít do Upravit > Vyplnit otevřít Vyplnit dialogové okno. Vybrat Vlastní vzor vyskakovací okno.

  1631921089 338 Jak pouzit libovolny obrazek jako vzorovou vypln ve Photoshopu Vyplnit“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-27″ >

 7. Otevři Vlastní vzor rozevírací seznam nabídka pro přístup k výběru vzorů, které jsou nainstalovány ve Photoshopu, a ke všem vzorům, které jste dříve vytvořili. Klikněte na vzor, ​​který chcete použít.

  Rozbalovací nabídka vlastního vzoru

 8. Opustit Skript zrušeno zaškrtnutí políčka. Ve Photoshopu CS6 a novějších jsou skriptované vzory JavaScripty, které náhodně umístí položku definovanou jako vzor buď ve výběru, nebo ve vrstvě.

  Nekontrolované pole skriptu

 9. Zvolte režim prolnutí, aby váš vzor interagoval s barvami pixelů obrázku, na který je umístěn, zvláště pokud je v samostatné vrstvě.

  Režim prolnutí

 10. Klikněte OK. Toto je výsledek:

  Výplň Photoshopu

Co je vzor ve Photoshopu?

A vzor je obrázek nebo perokresba, které lze opakovaně kachlovat. Dlaždice je rozdělování výběru počítačové grafiky na řadu čtverců a jejich umístění na vrstvu nebo v rámci výběru. Vzor ve Photoshopu je tedy v podstatě obrázek vedle sebe.

zobrazí se původní obrázek, dialogové okno Výplň vzoru a výběr vyplněný vzorem.

Použití vzorů eliminuje potřebu vytvářet složité objekty, které můžete jinak vytvořit pomocí opakovatelné šablony obrázku, čímž ušetříte čas. Pokud je třeba například výběr vyplnit modrými tečkami, vzor tento úkol sníží na kliknutí myší. Můžete si vytvořit vlastní vlastní vzory z fotografií nebo perokresby, použít přednastavené vzory dodávané s Photoshopem nebo si stáhnout a nainstalovat knihovny vzorů z různých online zdrojů. Můžete definovat libovolný obrázek nebo výběr jako vzor, ​​který se použije jako doplňkový Photoshop. Zde je postup.

Tipy

Chcete -li maximalizovat užitečnost této funkce:

 • V některých velmi starých verzích Photoshopu lze jako vzor definovat pouze obdélníkové výběry.
 • Zaškrtněte políčko Zachovat transparentnost v Vyplnit dialog, pokud chcete vyplnit pouze neprůhledné části vrstvy.
 • Pokud na vrstvu aplikujete vzor, ​​vyberte Vrstva a aplikujte a Překrytí vzorem v Styly vrstev vyskakovací okno.
 • Dalším způsobem přidání vzoru je použití Plechovka barvy nástroj k vyplnění Vrstva nebo výběr. Vybrat Vzor z Možnosti nástroje.
 • Sbírku vašich vzorů najdete v knihovně. Vybrat Okno > Knihovny otevřít je.
 • Obsah můžete také vytvářet pomocí aplikací Adobe Touch a mít je k dispozici ve své knihovně Creative Cloud.