Skip to content

Jak používat AirPods a AirPods Pro

1 de Srpen de 2021
find lost airpods 58fd18505f9b581d59a66e1d

Máte nový pár AirPods nebo AirPods Pro? Pak se musíte naučit, jak je používat. Od základních funkcí po pokročilé možnosti až po nejlepší skryté tipy a triky, máme všechny informace, které potřebujete k tomu, abyste se naučili používat jakékoli zařízení AirPods, které vlastníte.

Jak používat AirPods a AirPods 2

Jakmile jsou vaše AirPods nastaveny a připojeny (nebo jsou nastaveny vaše AirPods Pro), zde je návod, jak používat nejběžnější funkce původních AirPods nebo AirPods druhé generace.

Ovládání zvuku AirPods

 • Přehrajte nebo pozastavte zvuk: Ve výchozím nastavení dvojité poklepání na AirPods způsobí, že se zvuk začne přehrávat, nebo pokud se již přehrává, pozastaví se. Přehrávaný zvuk můžete také pozastavit vyjmutím sluchátek AirPods z uší.
 • Přeskočit na další skladbu: Poklepejte na AirPods (to se liší podle vašeho nastavení. Více o tom za sekundu).
 • Přejít zpět na předchozí skladbu: Poklepejte na AirPods (to se liší také podle vašeho nastavení).
 • Přijmout nebo ukončit telefonní hovor: Poklepejte na AirPod. Pokud právě telefonujete a přichází další, poklepáním přepněte na nový hovor.

Každý AirPod můžete nastavit tak, aby prováděl jinou akci, když na něj dvakrát klepnete. Jediné, co musíte udělat, je přizpůsobit akce AirPods v Nastavení.

AirPods a Siri

Jak aktivujete Siri pomocí AirPods, závisí na tom, jaký model máte.

 • AirPods: Poklepejte buď na AirPod, a jakmile je Siri aktivní, vyslovte příkaz tak, jak byste normálně mluvili.
 • AirPods 2: Za předpokladu, že jste si to vybrali při nastavování AirPodů, můžete Siri aktivovat jednoduše tak, že řeknete „Hey Siri“ a poté váš příkaz.

Změňte zvukové výstupy na AirPods

 • Změňte zvukový výstup pro iPhone a iPad na AirPods: Pokud se zvuk z vašeho iPhonu nebo iPadu nepřehrává na vašich AirPodech, můžete to změnit. Otevřete Ovládací centrum a potom klepněte na ovládací prvky přehrávání médií. Klepněte na AirPlay ikonu v horním rohu panelu zobrazte seznam možností výstupu a poté klepněte na AirPods.
 • Používejte AirPods na Macu: Spárujte své AirPods s iPhonem nebo iPadem a ujistěte se, že na svém Macu používáte stejný účet iCloud jako na svém iOS zařízení. Zapněte Bluetooth na Macu, klikněte na mluvčí na liště nabídek, poté vyberte své AirPods.

Vypněte AirPods

 • AirPods můžete také vypnout, pokud víte, že je nějakou dobu nebudete používat.

Jak pracovat s AirPods Pro

Pokud máte AirPods Pro, ovládání se liší od prvních dvou generací AirPodů. Zde je to, co potřebujete vědět.

Ovládání zvuku AirPods Pro

 • Přehrajte nebo pozastavte zvuk: Chcete -li spustit přehrávání zvuku nebo pozastavit již přehrávaný zvuk, stiskněte (nebo klikněte) na stonek jednoho z AirPodů.
 • Přeskočit na další skladbu: Dvojitým kliknutím na stopku některého z AirPodů přejdete na další stopu.
 • Přejít zpět na předchozí skladbu: Trojitým kliknutím na stonek AirPod přeskočíte na předchozí stopu.
 • Přijmout nebo ukončit telefonní hovor: Chcete -li přijmout příchozí hovor nebo ukončit aktivní hovor, klikněte na stonek jednoho z AirPodů. Chcete -li přepnout z jednoho hovoru na jiný příchozí hovor, klikněte na stonek AirPod.

AirPods Pro a Siri

 • Aktivujte Siri: Pokud jste při nastavování AirPods Pro nakonfigurovali „Hey Siri“, aktivujte Siri jednoduše vyslovením „Hey Siri“.

V závislosti na vašem nastavení můžete Siri aktivovat také kliknutím a podržením dříku AirPod.

 • Příkazy Siri: Jakmile Siri aktivujete, můžete pro AirPods použít jakýkoli z příkazů, které Siri podporuje. Patří sem změna hlasitosti, pozastavení hudby, kontrola stavu baterie a další.
 • Přečtěte si příchozí zprávy: Když nastavujete AirPods Pro, můžete nastavit Siri, aby četla vaše příchozí textové zprávy.

Zrušení šumu AirPods Pro

AirPods Pro nabízejí tři nastavení redukce šumu pro zlepšení vašeho poslechu. Chcete -li k nim přistupovat, připojte své AirPods k iPhonu nebo iPadu, otevřete Ovládací centrum a klepněte na ovládání hlasitosti. Vaše možnosti jsou pak:

 • Zrušení šumu: Tím se zablokuje hluk na pozadí a zaměří se pouze na zvuk ve vašich AirPodech.
 • Průhlednost: Snižuje hluk na pozadí podobný potlačení hluku, ale propouští hlasy a další zvuky okolí (myslím, že zvuky auta za chůze).
 • Vypnuto: Vypne potlačení šumu i průhlednost. AirPods stále fungují, ale se vším hlukem pozadí, který se děje tam, kde jste.

Testování kvality zvuku

Chcete -li s AirPods Pro získat nejlepší zážitek z poslechu, musíte zvuk otestovat, abyste zjistili, zda zvuk uniká dovnitř nebo ven. Chcete -li spustit tento test, připojte AirPods k iPhonu a potom klepněte na Nastavení > Bluetooth > vedle AirPods Pro > Test ušní koncovky > Pokračovat > Hrát si knoflík. Výsledky testů vám řeknou, zda vaše AirPods Pro sedí tak dobře, jak mohou, nebo zda potřebujete nový fit.

Změna tipů pro AirPods pro lepší přizpůsobení

Pokud test ušní koncovky naznačuje, že potřebujete lepší uchycení, přepněte výchozí tipy na takové, které lépe sedí. Chcete -li to provést, jednoduše vytáhněte aktuální hrot (vyžaduje více síly, než byste čekali, ale vyskočí) a poté zatlačte nové tipy, dokud nezapadnou na místo. Zajímá vás, jak baterie v AirPodech fungují? Zjistěte, jak nabíjet AirPods nebo AirPods 2.

Jak opravit problémy s AirPods

AirPods většinou fungují. Pokud ale vaše AirPody nefungují, můžete zkusit vyřešit problém s připojením nebo resetovat AirPody. Nebo pokud jste je ztratili, můžete je vyhledat pomocí aplikace Najít.