Skip to content

Jak používat aplikace IFTTT

6 de Červenec de 2021
Screen Shot 2015 02 20 at 11.42.17 AM 56a9fee55f9b58b7d00068a9

IFTTT je služba, která využívá sílu internetu k připojení a automatizaci nejrůznějších aplikací, webů a produktů, které používáte každý den. Zkráceno na „If This Then That“, služba umožňuje uživatelům vytvářet recepty výběrem kanálu (jako je Facebook, Gmail, váš termostat připojený k internetu a další), který spustí jiný kanál, aby bylo možné provést nějakou akci. IFTTT nedávno přejmenovala svoji aplikaci na „IF“ a vydala sadu nových aplikací, aby uživatelům poskytla více možností rychlé automatizace úkolů. Tři nové aplikace, které jsou nyní k dispozici, se nazývají Tlačítko Do, Do Camera a Do Note. Pro některé uživatele může být dodržování hlavní aplikace v pořádku. Pro ostatní, kteří chtějí rychlou a snadnou automatizaci úkolů na vyžádání, jsou tyto nové aplikace Do skvělým doplňkem IFTTT.

Stáhněte si aplikaci IFTTT Do Button

Co se nám líbí

 • Snadné nastavení.
 • Integrace s mnoha službami třetích stran.
 • Efektivně dálkové ovládání služeb a aplikací.

Co se nám nelíbí

 • Tlačítko občas nefunguje.
 • K tlačítku lze připojit pouze jednu akci.

Aplikace Do Button umožňuje vybrat až tři recepty a vytvořit pro ně tlačítka. Poté, když chcete spustit recept, klepnutím na tlačítko pro IFTTT úlohu okamžitě dokončíte. Pro rychlý a snadný přístup můžete mezi tlačítky receptů přejet prstem doleva a doprava. Je to jako dálkové ovládání vašich receptů. Když otevřete aplikaci Do Button, může vám navrhnout recept, jak začít. Například aplikace navrhuje recept, který pošle e-mailem náhodný animovaný obrázek GIF. Po nastavení receptu v aplikaci Do Button klepněte na tlačítko e-mailu a okamžitě doručte GIF do své doručené pošty. Klepnutím na ikonu mixéru receptů v pravém dolním rohu obrazovky se vrátíte zpět na obrazovku receptů a vyberte ikonu znaménko plus (+) na jakékoli prázdné recepty a přidat nové. Kromě toho můžete procházet sbírky a doporučené recepty na nejrůznější úkoly.

Stáhnout pro:

Stáhněte si aplikaci IFTTT Do Camera

Widget aplikace IFTTT Camera.

Co se nám líbí

 • Automatizuje a zefektivňuje sdílení fotografií.
 • Snadná konfigurace.
 • Odesílejte fotografie do více služeb.

Co se nám nelíbí

 • Podporuje pouze jednu akci.
 • Složitější automatizace není možná.

Aplikace Do Camera vám nabízí způsob, jak pomocí receptů vytvořit až tři přizpůsobené fotoaparáty. Fotografie můžete pořizovat pomocí aplikace nebo jí umožnit přístup k vašim fotografiím, abyste je mohli automaticky odesílat, zveřejňovat nebo organizovat prostřednictvím různých služeb. Stejně jako v aplikaci Do Button můžete přejetím prstem zleva doprava procházet každou osobní kamerou. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak začít s aplikací Do Camera, je recept, který vám pošle e-mailem fotografii, kterou pořídíte prostřednictvím aplikace. Při zachování motivu „Do“ zde funkce Do Camera funguje jako aplikace Do Button, ale byla vytvořena pro fotografie. Když použijete recept, který vám zašle fotografii e-mailem, obrazovka aktivuje fotoaparát vašeho zařízení. A jakmile fotku pořídíte, okamžitě vám bude zaslána e-mailem. Nezapomeňte přejít zpět na hlavní kartu receptů a podívat se na některé sbírky a doporučení. Můžete dělat vše od přidání fotografií do aplikace Buffer až po vytváření příspěvků na WordPress.

Stáhnout pro:

Stáhněte si aplikaci I Note Note

Web IFTTT Note Widget.

Co se nám líbí

 • Automatizujte textové zprávy.
 • Odesílejte text do služeb třetích stran.
 • Snadné nastavení a použití.

Co se nám nelíbí

 • Pouze jedna akce na text.

Aplikace Do Note vám umožní vytvořit až tři poznámkové bloky, které lze připojit k různým službám. Když zadáte poznámku do Do Note, může být okamžitě odeslána, sdílena nebo uložena v téměř jakékoli jiné aplikaci, kterou používáte. Rychlým přejetím prstem doleva nebo doprava mezi poznámkovými bloky. Recepty, které fungují s funkcí Do Note, zobrazují oblast poznámkového bloku, do které můžete psát. V tomto příkladu řekněme, že si chcete poslat rychlou textovou poznámku e-mailem. Poznámku můžete napsat do aplikace a poté dokončit výběr tlačítka pro e-mail dole. Poznámka se ve vaší doručené poště okamžitě zobrazí jako e-mail. Protože IFTTT funguje s tolika aplikacemi, zvládnete mnohem víc než jen jednoduché psaní poznámek. Můžete jej použít k vytváření událostí v Kalendáři Google, k odesílání tweetů na Twitteru, k tisku něčeho prostřednictvím tiskárny HP a zaznamenávání vaší hmotnosti do Fitbitu.

Stáhnout pro: