Skip to content

Jak používat aplikaci Libby

8 de Červenec de 2021
Libbycover 5c53548e46e0fb000164ca59

Mít novou knihu ke čtení nebo poslechu je jen pár okamžiků, když víte, jak používat Libby, aplikaci, která se váže k vaší místní knihovně, kde si můžete půjčit digitální knihy a zvukové knihy. Zjistěte vše o procesu registrace a základních funkcích aplikace a budete číst (nebo poslouchat) v žádném okamžiku.

Jak vytvořit účet Libby

Aplikaci Libby využijete nejvíce, pokud ji propojíte s místní knihovnou. To vyžaduje, abyste měli průkaz do knihovny a doprovodné číslo PIN, takže pokud nemáte aktuální průkaz, navštivte knihovnu, než začnete.

 1. Stáhněte si aplikaci Libby z Google Play nebo App Store. Libby vás provede nastavením účtu.

 2. Vybrat Ano na otázku: „Máte průkaz do knihovny?“

 3. Máte možnost vyhledat svou knihovnu, ale nejrychlejším způsobem je zadat PSČ. Vybrat Budu hledat knihovnu.

 4. Do vyhledávacího pole zadejte své PSČ, název knihovny nebo vaše město. Můžete se také rozhodnout vyhledat blízké knihovny na mapě. Vyberte svou knihovnu.

 5. Vybrat Zadejte podrobnosti o účtu knihovny.

 6. Do pole Číslo karty zadejte číslo svého knihovního průkazu a vyberte další.

 7. Zadejte PIN a vyberte Přihlásit se.

  Obrazovky Libby zobrazující zadání čísla průkazu knihovny a PIN

  Registrace vašeho knihovního průkazu vyžaduje číslo karty a přidružený PIN. Vaše knihovna často nastavuje váš PIN jako poslední čtyři číslice vašeho telefonního čísla, ale můžete do knihovny zavolat nebo jej ověřit osobně.

 8. Po úspěšném zadání čísla průkazu knihovny a PIN vám bude přidělen digitální průkaz knihovny Libby. Vybrat další pro přístup ke sbírce digitálních materiálů vaší knihovny.

  Průkaz digitální knihovny v Libby

Jak rezervovat materiály pomocí aplikace Libby

Libby obsahuje sbírku digitálních a zvukových knih vaší knihovny. Zde můžete vyhledávat stejně jako v počítači v knihovně, včetně vyhledávání autorů, titulů nebo procházení žánrů. Můžete prozkoumat a procházet celou sbírku nebo vyhledat konkrétní knihu. Po vyhledání toho, co chcete zkontrolovat, máte dvě možnosti: Podržet nebo Půjčit. Tyto kroky vás provedou těmito procesy.

 1. Vybrat Vyhledejte knihu v horní části domovské obrazovky prohledejte knihovnu nebo použijte hlavní nabídku k procházení dostupných materiálů.

 2. Když najdete položku k pokladně, klepněte na obálku knihy a potom klepněte na Půjčit si. Položky Libby jsou omezeny na 14denní období odhlášení, takže na přečtení této nové knihy nečekejte příliš dlouho.

 3. Klepněte na Půjčit si! na obrazovce, která se otevře s vaším knihovním průkazem.

 4. Kniha poté ukazuje, že jste si ji vypůjčili na 14 dní. Klepněte na Otevřená kniha začít číst.

  Obrazovka Libby zobrazující knihu a tlačítko Půjčit

  Můžete také klepnout na Pokračujte v procházení hledat další položky nebo klepnout Přejít na polici abyste viděli, co jste právě odhlásili. Klepněte na Police zobrazit položky, které jste si vypůjčili, ty, které držíte, a aktuální stav položek, které jste si vypůjčili.

 5. Stejně jako vaše knihovna nemusí mít Libby právě teď vaši knihu. Chcete-li se dostat do řady, klepněte na Držte místo na obrazovce knihy nebo audioknihy. Zadejte svou e-mailovou adresu do pole Odeslat oznámení o pozastavení pole, aby vás Libby mohla upozornit, až bude kniha k dispozici, a klepněte na Držte místo!

  Umístěte obrazovky Hold do Libby

  Libby má omezený počet půjček a pozdržení, které můžete mít najednou. Zobrazí se před podržením nebo rezervováním položky.