Skip to content

Jak používat AV přijímač, který není 3D, s 3D TV a 3D Blu-Ray přehrávačem

6 de Červenec de 2021
txsr875silverofficial 1500 b 584336603df78c0230f33ba3

Co je třeba vědět

 • Důležité pro předávání videa: 3D kompatibilní AV přijímač.
 • Abyste byli plně kompatibilní s 3D, musíte mít přijímač, který dokáže předávat 3D video signály.
 • Video signál můžete odeslat přímo do přijímače domácího kina samostatně.

Tento článek vysvětluje tři způsoby, jak použít jiný než 3D AV přijímač s 3D TV a 3D Blu-Ray přehrávačem.

Připojení 3D přehrávače disků Blu-ray se dvěma výstupy HDMI k AV přijímači, který není 3D

Co se nám líbí

 • Snadné řešení připojení.

Co se nám nelíbí

 • Většina přehrávačů disků Blu-ray nemá dva výstupy HDMI.

Pokud má váš přijímač domácího kina vstupy HDMI a má přístup ke zvukovému signálu zabudovanému do připojení HDMI, pokud si zakoupíte přehrávač 3D Blu-ray Disc, který má DVA VÝSTUPY HDMI (zobrazeno na výše uvedené fotografii), můžete připojit jeden výstup HDMI k televizoru nebo projektoru pro video a druhý výstup HDMI k přijímači domácího kina, který není kompatibilní s 3D, pro zvuk. I když vyžaduje další kabelové připojení, tento typ nastavení poskytne přístup ke všem dostupným zvukovým formátům prostorového zvuku, které používají formáty Blu-ray Disc a DVD, a také ke všem zvukům z CD a dalšího programového obsahu. Pokud má váš přehrávač 3D Blu-ray Disc pouze jeden výstup HDMI a myslíte si, že rozdělovač HDMI může fungovat, buďte opatrní, protože by to mohlo mít za následek problém s potřesením rukou HDMI, protože jedno zařízení podporuje 3D a jiné nikoli.

Připojení 3D přehrávače disků Blu-ray s výstupy zvuku 5.1 / 7.1 k přijímači, který není 3D

3D přehrávač disků Blu-ray - vícekanálové analogové výstupy

Co se nám líbí

 • Dobré řešení, pokud váš Blu-ray přehrávač a AV přijímač mají tuto možnost připojení.
 • Přehrávač disků Blu-ray provádí veškeré dekódování zvuku prostorového zvuku.

Co se nám nelíbí

 • Není k dispozici u většiny přehrávačů disků Blu-ray a AV přijímačů.
 • Spousta nepořádku kabelů.

Pokud máte nebo zakoupíte přehrávač 3D Blu-ray Disc, který má jeden výstup HDMI, ale má také sadu analogových výstupů 5.1 / 7.1 kanálů, můžete připojit výstup HDMI přehrávače Blu-ray Disc přímo k televizoru nebo projektor pro video a připojte 5.1 / 7.1kanálové analogové výstupy přehrávače disků Blu-ray (zobrazené na fotografii nahoře) do 5.1 / 7.1kanálových analogových zvukových vstupů přijímače domácího kina, pokud je váš přijímač domácího kina vybaven tato funkce, která je vzácná. V tomto typu nastavení provede přehrávač disků Blu-ray veškeré potřebné dekódování zvuku ze všech zvukových stop Blu-ray Dolby TrueHD a / nebo DTS-HD Master Audio a předá tyto signály přijímači jako nekomprimované signály PCM. Kvalita zvuku bude stejná, jako kdyby dekódování provedl přijímač, pouze se na displeji předního panelu přijímače domácího kina nezobrazí štítky formátu prostorového zvuku – místo toho se zobrazí PCM. Nevýhodou této možnosti je, že vede k většímu nepořádku kabelů, než byste si mohli přát.

Připojení 3D přehrávače disků Blu-ray s výstupem digitálního zvuku k přijímači, který není 3D

3D přehrávač disků Blu-ray - digitální optické / koaxiální připojení

Co se nám líbí

 • Méně rušení kabelů než možnost připojení vícekanálového analogového zvuku.

Co se nám nelíbí

 • Nepracuje se všemi formáty prostorového zvuku.

Pokud si koupíte 3D přehrávač disků Blu-ray, který nemá ani druhý výstup HDMI, ani analogové zvukové výstupy 5.1 / 7.1 kanálů, můžete přehrávač disků Blu-ray připojit přímo k televizoru pomocí HDMI pro video. Budete však muset připojit digitální optický nebo digitální koaxiální výstup přehrávače Blu-ray Disc (zobrazený na fotografii výše) k přijímači domácího kina pro zvuk. Pomocí této možnosti připojení budete mít přístup pouze ke standardním signálům Dolby Digital a DTS. Nebudete mít přístup k formátům prostorového zvuku Dolby TrueHD / Atmos nebo DTS-HD Master Audio / DTS: X.

Konečný verdikt

Přijímač domácího kina s certifikátem Onkyo TX-SR875 THX

Upgradování na přijímač domácího kina kompatibilní s 3D není podmínkou pro sledování 3D TV nebo projektoru, protože můžete odesílat video signál přímo z přehrávače disků Blu-ray do televizoru nebo projektoru a zvuk z přehrávače do přijímače domácího kina odděleně. Výše uvedené možnosti však vyžadují jedno nebo více zvláštních připojení k vašemu nastavení, stejně jako možné omezení formátů prostorového zvuku, ke kterým budete mít přístup u jiného než 3D AV přijímače.