Skip to content

Jak používat Dropbox

1 de Srpen de 2021
Dropbox bfb48bcd0ebb473c91c55bba3afa5e9a

Dropbox je oblíbená platforma cloudového úložiště, která umožňuje vzdálené nahrávání a ukládání souborů. K nim pak můžete přistupovat z jakéhokoli zařízení prostřednictvím Dropbox.com nebo aplikace Dropbox – plus sdílet a spolupracovat na nich s ostatními. Zde je návod, jak efektivně používat Dropbox.

Jak Dropbox funguje?

Dropbox v podstatě řeší mnoho problémů spojených s místním ukládáním souborů. Pokud určité soubory ukládáte na pevný disk notebooku, máte k nim přístup pouze místně z tohoto počítače. Pokud ztratíte notebook, tyto soubory jsou pryč a pokud vám na něm dojde místo v úložišti, nebudete moci do počítače ukládat žádné další soubory, dokud některé neodstraníte. Pomocí platformy cloudového úložiště, jako je Dropbox, jsou vaše soubory bezpečně a bezpečně uloženy na vzdálených serverech Dropboxu, což znamená, že si nemusíte dělat starosti s vyčerpáním místního úložného prostoru nebo ztrátou všech souborů, pokud ztratíte nebo rozbijete jedno ze svých zařízení . Vše, co nahrajete nebo upravíte, je synchronizováno s vaším účtem Dropbox, což z něj činí nejpohodlnější možnost ukládání souborů. Ještě lépe, může být dokonce integrován s mnoha dalšími populárními platformami, jako jsou Gmail, Google Docs, Slack, DocuSign, Asana, Trello a další.

Začínáme s Dropboxem

Vše, co potřebujete pro začátek s Dropboxem, je bezplatný účet a přístup k Dropboxu prostřednictvím webu nebo aplikace. Jednoduše si vytvořte účet na Dropbox.com. S bezplatným účtem Basic získáte 2 GB úložného prostoru a můžete jej kdykoli upgradovat. Další úložný prostor můžete získat zdarma tak, že doporučíte ostatním, aby se také zaregistrovali do Dropboxu. Za každé doporučení získáte dalších 500 MB místa – až 16 GB jen z doporučení. Pokud potřebujete hned více místa, můžete se také zaregistrovat k prémiovému individuálnímu tarifu, abyste získali 2 nebo 3 TB prostoru, nebo k prémiovému obchodnímu plánu k získání 3 TB a více, plus přístup k pokročilým nástrojům pro spolupráci. Dropbox můžete používat prostřednictvím:

 • Dropbox.com
 • Desktopový klient Dropbox pro Linux, macOS a Windows
 • Mobilní aplikace Dropbox pro iOS a Android

Následující části obsahují pokyny pro použití desktopového klienta Dropbox pro macOS. Pokud používáte desktopového klienta pro Linux nebo Windows, můžete jej sledovat, i když si můžete všimnout několika drobných rozdílů v desktopových klientech pro tyto operační systémy.

Jak nahrávat soubory do Dropboxu

 1. Otevřete desktopového klienta Dropbox. Na počítači Mac klikněte na Dropbox ikonu v pravé horní nabídce. Na počítači jej vyberte v pravém dolním rohu.

 2. Vybrat složku vedle vyhledávacího pole.

  Složka vybraná na obrazovce Dropbox

  Tím se otevře hlavní složka Dropbox pro celý váš účet.

  Snímek obrazovky Dropboxu pro macOS.

 3. Je vhodné vytvářet složky pro uspořádání souborů, nikoli pouze nahrávat soubory přímo do hlavní složky Dropbox. Chcete -li vytvořit složku, vyberte Vytvořit > Složka.

  1627840758 362 Jak pouzivat Složka vybraná v Dropboxu“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-36″ >

 4. Nové pole složky se zobrazí zvýrazněno modře. Do oblasti pod ním zadejte název složky.

  Nová složka Dropboxu se zvýrazněným polem pro název

 5. Poklepáním na novou složku ji otevřete. (Bude prázdný.)

  Snímek obrazovky Dropboxu pro macOS.

  Můžete také vytvářet složky ve složkách. Chcete -li vytvořit novou složku ve stávající složce, vyberte složku ikona v horní části.

 6. Otevřete Finder na Macu nebo Průzkumník souborů na PC a najděte soubory, které chcete přidat do nově vytvořené složky Dropbox. Poté klikněte na soubory, přetáhněte je a přetáhněte je do pole s nápisem „Sem přetáhněte soubory a složky“.

  Obrazovka nové složky Dropboxu se zvýrazněným přetažením souborů a složek zde

  Pokud přidáváte několik velkých souborů nebo složek, může Dropbox chvíli trvat, než je všechny nahrajete.

 7. Vaše soubory se zobrazí v Dropboxu. Dvojitým kliknutím na libovolný soubor jej otevřete a můžete tak učinit z jakéhokoli jiného zařízení, kde jste přihlášeni ke svému účtu Dropbox.

  Snímek obrazovky Dropboxu pro macOS.

  Vybrat miniatura ikona nebo seznam ikonu v pravém horním rohu zobrazíte soubory ve dvou různých stylech. Zobrazení miniatur je ideální pro fotografie.

Jak sdílet soubory z Dropboxu

Soubory a složky můžete sdílet s ostatními prostřednictvím Dropboxu, hypertextového odkazu nebo služeb jako Slack a Zoom.

 1. K možnostem sdílení souboru nebo složky máte přístup dvěma způsoby:

  • Klepněte pravým tlačítkem na soubor nebo složku.
  • Vyberte soubor nebo složku a poté vyberte tři tečky ve sloupci náhledu vpravo.

  Ikona nabídky se třemi tečkami v Dropboxu

 2. Chcete -li soubor nebo složku sdílet s jinými uživateli Dropboxu nebo e -mailem, vyberte Podíl.

  Nabídka Dropbox Více s vybraným Sdílet

 3. V zobrazeném okně zadejte do pole e -mailovou adresu nebo jméno uživatelů Dropboxu (nebo skupiny uživatelů) Na pole. Vyberte modrou Podíl až budete hotovi.

  E -mailové pole pro sdílení souboru Dropbox

 4. Chcete -li soubor nebo složku sdílet s ostatními prostřednictvím integrované služby, jako je Slack nebo Zoom, opakujte krok 1 a poté vyberte Sdílet následuje služba podle vašeho výběru.

  Sdílení souborů Dropbox pomocí Slack nebo Zoom

  Podívejte se na všechny další integrace aplikací, které Dropbox nabízí.

 5. Chcete -li sdílet hypertextový odkaz na soubor nebo složku, máte tři možnosti:

  • Vyberte soubor nebo složku a poté vyberte odkaz/řetěz ikonu ve sloupci náhledu vpravo a zkopírujte odkaz.
  • Vyberte soubor nebo složku a poté vyberte tři tečky.
  • Klepněte pravým tlačítkem na soubor nebo složku a vyberte Kopírovat odkaz z rozevíracího seznamu.

  Dropbox metody pro odeslání odkazu

 6. Odkaz pak můžete vložit do e -mailu, zprávy na Facebooku, textu nebo kamkoli jinam.

Jak používat integraci Google Dropbox

Dropbox usnadňuje vytváření souborů pomocí Dokumentů Google, Tabulek Google a Prezentací Google přímo ve vašem účtu.

 1. Přejděte do libovolné složky podle svého výběru v Dropboxu.

 2. Vybrat Vytvořit a pak vyberte Google dokumenty, Tabulky Google nebo Prezentace Google.

  Možnosti integrace Dropboxu s Googlem

  Pro tento konkrétní tutoriál vybereme Dokumenty Google.

 3. Ve výchozím webovém prohlížeči se otevře nová karta nebo okno, které načte nový dokument Google prostřednictvím vašeho účtu Google.

  Snímek obrazovky Dokumentů Google.

  Pokud nejste přihlášeni ke svému účtu Google, budete nejprve požádáni o přihlášení.

 4. Svůj dokument Google můžete začít používat jako obvykle, zadáním názvu v levém horním rohu a zadáním obsahu na stránku. Při normálním používání Dokumentů Google bude v adresním řádku místo obvyklého souboru docs.google.com uvedeno dropbox.com. Produkty Google, jako jsou Dokumenty Google, Tabulky Google a Prezentace Google, mají funkci automatického ukládání, takže práci nemusíte nikdy ukládat ručně. Vše je pro vás automaticky uloženo v Dropboxu.

 5. Ke svému dokumentu Google přistupujte kdykoli (a z jakéhokoli zařízení) tak, že přejdete do příslušné složky ve svém účtu Dropbox. Měli byste vidět název dokumentu, který se tam objeví, jakmile byl vytvořen.