Skip to content

Jak používat emulátor Dolphin

8 de Srpen de 2021
099 how to use the dolphin emulator 4771789 c13d6d770f704d0e8401fa811d0b9b0c

Dolphin Emulator je emulátor videohry dostupný pro více operačních systémů. Pokud víte, jak používat Dolphin Emulator, můžete hrát klasické hry GameCube a Nintendo Wii na počítači nebo dokonce na smartphonu. Pokyny v tomto článku platí pro Dolphin 5.0 pro operační systémy Windows a macOS.

Jak stáhnout emulátor Dolphin

Dolphin Emulator je open source program, což znamená, že si jej může stáhnout kdokoli a přispět do zdrojového kódu. Navštivte oficiální webový emulátor Dolphin a stáhněte si Dolphin pro svůj operační systém. Můžete si vybrat mezi stabilní nebo vývojovou verzí. Verze pro vývoj vám poskytuje přístup k nejnovějším novým funkcím a aktualizacím, ale není zaručeno, že budou správně fungovat.

Pokud si chcete na počítači zahrát více klasických her, použijte ke stažení video emulátorů pro jiné konzoly aplikaci RetroArch.

Jak získat ROM pro emulátor Dolphin

K hraní her GameCube a Wii budete potřebovat vlastní ROM ve formátu ISO. Pokud máte fyzickou kopii hry, můžete zkopírovat disk CD do počítače. Další možností je stáhnout ROM z torrentových webů. Ne všechny hry jsou kompatibilní s Dolphin Emulator. Wiki Dolphin obsahuje informace o problémech s kompatibilitou a také různá vylepšení. I když je používání emulátorů legální, je nezákonné stahovat nebo distribuovat ROMy her, které ještě nevlastníte.

Jak používat emulátor Dolphin na PC

Než začnete, doporučujeme umístit všechny vaše ROM do jedné složky. Nyní si zahrajeme hry GameCube a Wii s Dolphin Emulatorem.

 1. Otevřete Dolphin Emulator a vyberte Konfigurace.

  Otevřete Dolphin Emulator a vyberte Config.

 2. Vybrat Cesty tab.

  Vyberte kartu Cesty.

 3. Vybrat Přidat.

  Vyberte Přidat.

 4. Vyberte složku obsahující vaše hry.

  Vyberte složku obsahující vaše hry.

 5. Zavři Konfigurace okno a vyberte Obnovit. Vaše hry se zobrazí v hlavní nabídce.

  Zavřete okno Konfigurace a vyberte Obnovit.

 6. Dvojklik hra, kterou chcete hrát, abyste spustili Dolphin Emulator.

  Dvojitým kliknutím na hru, kterou chcete hrát, spustíte Dolphin Emulator.

 7. Chcete -li hru uložit, přejděte na Emulace > Uložit stát v hlavní nabídce Dolphin. Vybrat Stav zatížení načíst soubor pro uložení. Nezavřete emulátor před uložením, jinak přijdete o postup.

  1628430336 821 Jak pouzivat emulator Dolphin Uložit stav.“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-45″ >

Jak nastavit ovladače pro emulátor Dolphin

Dolphin Emulator podporuje kromě ovladačů pro Xbox 360 a Xbox One mnoho herních ovladačů pro PC. Pokud k počítači připojíte ovladač PlayStation 3 nebo 4, můžete jej také použít. Pokud máte příslušný adaptér, je dokonce možné použít původní ovladač GameCube. Ke hraní her Wii budete potřebovat skutečný ovladač Wii Remote a lištu pohybu Bluetooth. Příslušenství Mayflash DolphinBar usnadňuje synchronizaci ovladačů Wii s počítačem. Můžete také najít profily ovladačů pro Dolphin Emulator, které automaticky konfigurují mapování tlačítek pro konkrétní hry, jako např Super Mario Galaxy. Zde je návod, jak konfigurovat nastavení ovladače.

 1. Vybrat Ovladače v hlavní nabídce emulátoru Dolphin otevřete Konfigurace ovladače okno.

  V hlavní nabídce emulátoru Dolphin vyberte položku Řadiče a otevřete okno Konfigurace ovladače.

 2. Vybrat Port 1 pod Ovladače GameCube a vyberte typ ovladače, který chcete použít, poté vyberte Konfigurovat.

  Vyberte Port 1 pod GameCube Controllers a vyberte typ ovladače, který chcete použít, pak vyberte Konfigurovat.

 3. Nakonfigurujte mapování tlačítek podle svých představ a poté vyberte OK. Chcete -li uložit nastavení ovladače, zadejte název pod Profil a vyberte Uložit.

  Nakonfigurujte mapování tlačítek podle svých představ a poté vyberte OK.

 4. Vybrat Wiimote 1 pod Wiimotes a vyberte typ ovladače, který chcete použít, poté vyberte Konfigurovat. K hraní her Wii můžete použít klávesnici nebo gamepad, ale nebudete moci používat funkce ovládání pohybu.

  Vyberte Wiimote 1 pod Wiimotes a vyberte typ ovladače, který chcete použít, poté vyberte Konfigurovat.

 5. Jakmile je váš Wii Remote nakonfigurován, nastavte Poloha lišty senzoru, vyberte Povolit data reproduktorů, poté klikněte OK.

  Jakmile je váš Wii Remote nakonfigurován, nastavte polohu lišty senzoru, vyberte Povolit data reproduktorů a poté klikněte na OK.

Konfigurační soubory pro Dolphin Emulator jsou uloženy v Moje dokumenty > Emulátor delfínů složku ve vašem počítači. Uchovávejte všechny vlastní prostředky v této složce.

Konfigurace hry Dolphin Emulator

Pro každou hru můžete také vytvořit vlastní nastavení. Zde je například návod, jak povolit cheaty pro hru.

 1. Klikněte pravým tlačítkem na hru v hlavní nabídce Dolphin a vyberte Vlastnosti.

  Klikněte pravým tlačítkem na hru v hlavní nabídce Dolphin a vyberte Vlastnosti.

 2. Vybrat Kódy AR tab.

  Vyberte kartu Kódy AR.

 3. Zaškrtněte políčka vedle podvodů, které chcete povolit. Změny se projeví po zavření okna.

  Zaškrtněte políčka vedle podvodů, které chcete povolit.

Nastavení zobrazení Dolphin

Pokud máte špičkový herní počítač, neměl by být problém spouštět hry GameCube a Wii původní rychlostí nebo ještě rychleji. Chcete -li přizpůsobit nastavení zobrazení, vyberte Grafika v hlavní nabídce emulátoru Dolphin.

Chcete -li přizpůsobit nastavení zobrazení, vyberte v hlavní nabídce Dolphin Emulator grafiku.

Pod Všeobecné Na kartě můžete vybrat grafickou kartu zaškrtnutím políčka vedle Backend. Nejlepší je opustit Rozlišení celé obrazovky a Poměr stran nastaven na Auto pokud nemáte problémy s konkrétní hrou. The Vylepšení karta obsahuje další efekty, které můžete přidat. Například nastavte Anti aliasing na 4x MSAA pro vyhlazení zubatých okrajů 3D grafiky a vyberte Zakázat mlhu pro zlepšení vykreslování na dlouhé vzdálenosti.

Karta Vylepšení obsahuje další efekty, které můžete přidat.

Jak používat emulátor Dolphin pro Android

Aplikace Dolphin Emulator je stále v beta verzi a je k dispozici pouze pro Android 9.0 (Pie). Pokud máte obzvláště výkonný tablet, můžete pohodlně hrát hry GameCube pomocí překrytí dotykové obrazovky nebo skutečného ovladače. Hraní her na Wii je složitější kvůli současné chybějící podpoře ovládání pohybu.

Legend of Zelda: Wind Waker běžící v Dolphin Emulatoru pro Android.