Skip to content

Jak používat kontrolu hesla Google

1 de Srpen de 2021
how to use google password checkup e79bbed394dd4832b52e51b4df60dca3

Nástroj Google Password Checkup je bezplatná služba, která dokáže anonymně porovnat vaše uložená uživatelská jména a hesla s databázemi společnosti, které byly odhaleny nebo unikly během hacknutí nebo narušení zabezpečení. Pokud jsou vaše informace nalezeny v těchto databázích, nástroj vás vyzve ke změně hesla k zabezpečení vašeho účtu. Tato funkce původně začala jako bezplatné rozšíření Password Checkup pro Chrome, které bylo třeba ručně nainstalovat do prohlížeče Google Chrome, ale od té doby bylo začleněno přímo do webového prohlížeče a funguje jako integrované nastavení zabezpečení, které lze zapnout nebo vypnout. Funkce kontroly hesla byla integrována také do operačního systému Android, takže ji lze použít na tabletech a chytrých telefonech Android.

Jak funguje Google Password Checker?

Kontrola hesla Google většinou funguje na pozadí, když procházíte internet. Když navštívíte web, na který jste se dříve přihlásili, nástroj okamžitě porovná vaši kombinaci uživatelského jména a hesla s několika databázemi potvrzených uniklých informací o uživatelském účtu a upozorní vás na jakékoli porušení. Poté vás vyzve ke změně hesla na něco jiného, ​​aby se k vašemu účtu nemohly dostat hanebné strany, které mají tyto databáze odcizených hesel. Během tohoto procesu jsou informace o uživatelském jménu a hesle silně šifrovány, takže vaše data nejsou sdílena se společností Google. Kontrola hesel jednoduše kontroluje, zda existuje shoda, ale nezobrazuje odpovídající slova nebo fráze ani je nezobrazuje žádné třetí straně. Pokud by například došlo k hacknutí Amazonu a odcizení všech přihlašovacích údajů jeho uživatelů, při příští návštěvě webových stránek Amazonu by vás nástroj Google Password Checker upozornil na narušení dat a na to, že váš účet je zranitelný. Google Password Checker může také skenovat všechny přihlašovací údaje vašich účtů najednou prostřednictvím webových stránek passwords.google.com. Vše, co musíte udělat, je kliknout Zkontrolujte hesla.

Google Password Checker může kontrolovat pouze přihlašovací údaje, které byly uloženy do vašeho účtu Google, když používáte zařízení Android nebo prohlížeč Google Chrome. Chcete -li zkontrolovat zabezpečení účtů, ke kterým přistupujete na jiných zařízeních nebo prohlížečích, musíte použít jiný nástroj, například Firefox Monitor.

Jak mohu vypnout Google Password Checker?

Kontrolu hesla Google lze kdykoli v prohlížeči Chrome deaktivovat kliknutím na tři tečky v pravém horním rohu a kliknutím na Nastavení > Více a vypnutím vypínače vedle Upozorní vás, pokud dojde k odhalení hesel při úniku dat.

Nastavení Google Password Checker v Google Chrome

Co je rozšíření kontroly hesla Google?

Rozšíření Chrome Password Checkup bylo původní verzí nástroje Google Password Checkup. Přestože je rozšíření stále aktivní a lze jej nainstalovat do prohlížeče, již není potřeba, protože funkce je nyní integrována přímo do prohlížeče Google Chrome.

Potřebuji kontrolu zabezpečení heslem?

Důrazně doporučujeme použití kontroly zabezpečení hesla, protože tyto nástroje mohou představovat rychlý a pohodlný způsob, jak zkontrolovat, zda nedošlo k prolomení vašich osobních údajů při narušení bezpečnosti dat nebo hacknutí. K použití vyžadují malé technické znalosti a většina z nich je zcela zdarma. Kromě používání nástroje pro kontrolu hesel je také důležité používat silná a odlišná hesla pro každou službu, ke které přistupujete, a povolit 2FA, je -li k dispozici.

Kde si mohu stáhnout aplikaci Google Password Manager?

Neexistuje žádná aplikace Google Password Manager, protože hesla se ukládají a kontrolují přímo ve webovém prohlížeči Google Chrome v počítačích a vestavěném operačním systému v chytrých telefonech a tabletech Android. Web passwords.google.com lze také použít ke kontrole hesel prostřednictvím libovolného webového prohlížeče na jakémkoli zařízení.

Potřebuji nové heslo.Účet Google.com?

Web passwords.google.com, který je hostitelem funkce Google Password Checkup, nevyžaduje vytvoření nového účtu, protože váš stávající účet Google funguje dobře. Totéž platí pro nastavení Kontrola hesla Google Chrome ve webovém prohlížeči Google Chrome, který také používá váš účet Google. Pokud si však kdykoli v budoucnu budete chtít vytvořit nový účet Google, tato funkce kontroly hesla s ním také funguje, takže se nemusíte obávat, že budete navždy uzamčeni do stejného účtu.