Skip to content

Jak používat měřené připojení Windows 10

6 de Srpen de 2021
laptopcafemeteredconnection 5c45977646e0fb00014fee30

Nastavení měřeného připojení pro Windows 10 vám pomůže spravovat využití dat na internetu. Tato funkce je užitečná zejména při cestování nebo používání internetové služby s malým limitem stahování. Informace v tomto článku platí pro všechny počítače a tablety se systémem Windows 10.

Co je měřené připojení Windows 10?

Nastavení měřeného připojení omezuje funkčnost stávajícího internetového připojení. Libovolnou síť Wi-Fi, kterou používáte, lze označit jako měřené připojení. Při použití měřeného připojení je většina stahování operačního systému a aplikací pozastavena a některé operace na pozadí také přestanou fungovat.

Jak nastavit měřené připojení v systému Windows 10

Než budete moci připojení označit jako měřené, musí být přidáno do seznamu známých sítí vašeho zařízení. To se provádí automaticky při prvním připojení k síti. Po navázání počátečního připojení:

 1. Vybrat Okna ikonu a poté vyberte Nastavení ikona ozubeného kola.

 2. Vybrat Síť a internet.

  Nastavení Windows 10 se zvýrazněnou Síť a Internet

 3. Vybrat Wi-Fi v levém podokně a poté vyberte Spravujte známé sítě.

  Nastavení Windows 10 Wi-Fi se zvýrazněnou správou známých sítí

 4. Vyberte název sítě, kterou chcete spravovat, a poté vyberte Vlastnosti.

  Nastavení Windows 10 Wi-Fi se zvýrazněnými vlastnostmi

  Počet měřených připojení, která můžete nastavit, není omezen.

 5. Vybrat Nastavit jako měřené připojení přepínač zapněte.

  Nastavení připojení měřeno systémem Windows 10

  Chcete -li vrátit měřené připojení do výchozího nastavení, opakujte výše uvedené kroky a vyberte možnost Nastavit jako měřené připojení znovu vypněte přepínač.

Je měřené připojení bezpečné?

Nastavení připojení jako měřeného neznamená, že je připojení více či méně bezpečné. Nastavení měřeného připojení omezuje pouze množství dat, která lze použít při připojení k Wi-Fi. Měřené připojení nepřidává žádnou ochranu proti hackerům, virům, červům nebo jiným takovým online nebezpečím. Snižte svá rizika související s výskytem malwaru instalací bezplatného antivirového softwaru a vyhýbáním se neznámým sítím Wi-Fi.

Kdy použít měřené připojení

Některé bezdrátové sítě účtují uživatelům poplatky podle množství dat, která si stáhnou. Jiné sítě kladou vysoké nároky na využití dat. Nastavení měřeného připojení Windows 10 může být užitečné v situacích, jako jsou:

 • Při pobytu v hotelovém pokoji s drahým internetovým balíčkem.
 • Při pronájmu přenosného zařízení Wi-Fi na cestách.
 • Když používáte smartphone jako hotspot Wi-Fi a připojíte k němu zařízení se systémem Windows 10.
 • Při návštěvě přítele nebo člena rodiny, který má internetový tarif s nízkými daty.
 • Když máte pomalé připojení k internetu a chcete upřednostnit aktivní aplikaci před stahováním a aktualizacemi na pozadí.

Kdy nepoužívat měřené připojení

Přestože nastavení měřeného připojení může být užitečné za různých okolností, není vhodné jej používat stále, protože může snížit celkovou funkčnost vašeho zařízení. Při aktivaci nastavení měřeného připojení jsou ovlivněny některé funkce systému Windows 10:

 • Aktualizace operačního systému a zabezpečení se nebudou stahovat a instalovat, což může způsobit, že bude vaše zařízení zranitelnější vůči útokům nebo infekcím.
 • Aplikace se neaktualizují. To může být problém, protože mnoho aplikací pro Windows 10 vyžaduje, aby nejnovější verze fungovala správně.
 • Živé dlaždice se nemusí aktualizovat. To může být problém, pokud spoléháte na nabídku Start pro důležité informace, jako jsou zprávy o počasí nebo připomenutí schůzek.