Skip to content

Jak používat Microsoft Photos

7 de Červenec de 2021
laptop computer writing work screen people 710496 pxhere.com f50ad796778749b59b521ccb6d9da9ac

Microsoft Photos je bezplatný program dostupný pro uživatele Windows 10. Můžete jej použít k prohlížení, úpravám a vylepšování obrázků. Zjistěte, co je Microsoft Photos, co dělá a jak je používat. Informace v tomto článku se týkají aplikace Microsoft Photos ve Windows 10.

Jak najít aplikaci Microsoft Photos

Aplikace Fotografie by měla být ve vašem počítači nainstalována ve výchozím nastavení. Chcete-li jej otevřít, vyberte ikonu Windows na hlavním panelu a zvolte Fotky ze seznamu aplikací. Případně zadejte fotky do vyhledávacího pole Windows a vyberte Fotky ze zobrazeného seznamu.

Jak prohlížet obrázky pomocí aplikace Microsoft Photos

Když dvakrát kliknete na obrazový soubor, ve výchozím nastavení se otevře v aplikaci Fotografie. Pokud je jako výchozí prohlížeč obrázků nastaven jiný program, klepněte pravým tlačítkem myši na obrázek a vyberte Otevřít s > Fotky. Ve Windows 10 můžete obnovit výchozí aplikace, aby se všechny obrázky v aplikaci Fotky otevíraly automaticky. Po otevření obrázku v aplikaci můžete pomocí nástrojů v horní části okna fotografii odstranit, otočit, oříznout nebo přiblížit. Vybrat Podíl v pravém horním rohu aplikace můžete sdílet fotografii prostřednictvím e-mailu nebo sociálních médií.

Obrazové nástroje ve Windows Photos

Jak přidat obrázky do aplikace Fotografie

Přidání Microsoft OneDrive do telefonu vám umožní automaticky nahrávat obrázky z vašeho mobilního zařízení do aplikace Fotografie. Můžete také importovat fotografie a videa z SD karty, USB disku nebo jiného zařízení:

 1. Připojte zařízení, kartu nebo disk k počítači pomocí portu USB.

 2. Vyberte ikonu Windows na hlavním panelu a zvolte Fotky ze seznamu aplikací.

  Aplikace Fotografie ve Windows 10

 3. Vybrat Import v pravém horním rohu aplikace pro fotografie a poté vyberte Ze zařízení USB.

  nahrát z usb

 4. Aplikace Fotografie naskenuje disk a zobrazí seznam nalezených fotografií. Vybrat Import je vybrán zahájíte import svých fotografií. Ve výchozím nastavení budou vybrány všechny fotografie, ale můžete kliknout Odznačit vše a vyberte jednotlivé požadované fotografie.

  zvolením Importovat zahájíte import svých fotografií.

Jak označovat lidi v aplikaci Microsoft Photos

Když otevřete aplikaci, můžete procházet své fotografie a hledat lidi, místa nebo věci. Aplikace Fotografie dokáže rozpoznat objekty i tváře a automaticky označuje obrázky, aby usnadnila hledání toho, co hledáte. Povolení této funkce:

 1. Vybrat Lidé kartu a vyberte Akceptovat pod Souhlasíte s povolením těchto nastavení?

  Vyberte kartu Lidé a v části Souhlasíte s povolením těchto nastavení vyberte možnost Přijmout?

 2. Vybrat Začněte označovat umožnit aplikaci Fotky přístup k vašim kontaktům.

  Výběrem možnosti Spustit označování dáte aplikaci Fotky přístup ke svým kontaktům.

 3. Vybrat Ano potvrdit.

  Vyberte Ano pro potvrzení.

 4. Do vyhledávacího pole zadejte jméno osoby nebo objektu nebo kliknutím na obrázek někoho najděte další fotografie stejné osoby.

  Do vyhledávacího pole zadejte jméno osoby nebo objektu nebo kliknutím na obrázek někoho najděte další fotografie stejné osoby.

Jak upravovat fotografie a vytvářet videa pomocí aplikace Windows 10 Photo

Otevřete svůj obrázek v aplikaci Microsoft Photos a začněte upravovat:

 1. Vybrat Upravit a vytvořit rozevírací nabídka v pravém horním rohu.

  Možnost Upravit a vytvořit

 2. Vybrat Upravit z Upravit a vytvořit rozevírací nabídka pro oříznutí obrázku, přidání filtrů a efektů nebo jinou úpravu fotografie.

  Příkaz Upravit

 3. Otevře se obrazovka pro úpravy se třemi kartami v horní části: Oříznout a otočit, Filtry, a Úpravy. Když vyberete kartu, v pravém podokně se zobrazí další možnosti. Vyberte možnost, jejíž náhled chcete zobrazit, a vyberte Uložit nebo Uložit kopii použít změny.

  Uložit možnosti

 4. Vybrat Kreslit z Upravit a vytvořit rozevírací nabídka pro otevření nástrojů pro kreslení. Možnosti dostupné v horní části obrazovky zahrnují kuličkové pero, tužka, kaligrafické pero, a guma. Když vyberete ikony pera nebo tužky, zobrazí se další možnosti, jako jsou barvy a velikosti čar. Jakmile provedete výběr, můžete na obrázek kreslit nebo psát od ruky. Vybrat Uložit (ikona disku vedle X) použít změny.

  Funkce Draw v Microsoft Photos

 5. Vybrat Přidejte 3D efekty z Upravit a vytvořit rozbalovací nabídka pro přidání 3D obrázků a animací, jako je déšť nebo konfety. Vyberte možnost z nabídky Účinky karta nebo 3D knihovna kartu pro přidání do obrázku. Pomocí úchytů otočte obrázek nebo vytvořte animaci přetažením úchytu animace ve spodní části obrázku. Vybrat Uložit kopii použít změny.

  Tlačítko Uložit kopii

 6. Vybrat Přidejte animovaný text z Upravit a vytvořit rozbalovací nabídka pro přidání slov, která se objevují, mizí a pohybují se po celém obrázku. Vybrat Filtry Pokud chcete použít filtr, vyberte kartu Text na kartě vyberte styl nebo rozvržení textu. Na Pohyb Na kartě můžete vybrat pohyb, který chcete použít, například přiblížit, oddálit nebo naklonit nahoru. Vybrat Uložit kopii použít změny.

  Tlačítko Uložit kopii

 7. Vybrat Vytvořte video s hudbou z Upravit a vytvořit z rozevírací nabídky vytvořte vlastní prezentaci fotografií s hudbou, textem a dalšími efekty. Po zadání názvu nového videa najdete možnosti pro hudbu na pozadí a vlastní zvuk, úpravy obrázků, animace a další. Vybrat Přidat tlačítko pro přidání dalších fotografií k videu.

  Tlačítko Přidat

 8. Vybrat Úpravy pomocí aplikace Paint 3D z Upravit a vytvořit rozbalovací nabídka pro přidání efektů, jako jsou výřezy, samolepky a tvary.

  Úpravy pomocí aplikace Paint 3D v aplikaci Microsoft Photos.