Skip to content

Jak používat nástroj Photoshop Marquee Tool

7 de Září de 2021
001 use the photoshop marquee tool 1697604 d4155750bcac416e9345759e63933ea6

Nástroj pro výběr Photoshopu je nezbytný pro několik úkolů. Pomocí něj vyberete oblasti obrázku, které pak můžete zkopírovat, vyjmout nebo oříznout. Může také izolovat části grafiky a použít filtr nebo efekt na konkrétní oblast. Výběr výběry také vyznačí hranice pro příkazy tah a výplň a vytvoří tvary a čáry. Zde je to, co potřebujete vědět o tomto užitečném nástroji. Tyto pokyny platí pro Photoshop CS5 a novější, i když některá nastavení a příkazy se mohou mezi verzemi lišit.

Jak používat nástroj Marquee Tool ve Photoshopu

Ve své podstatě nástroj pro výběr vybere části obrázku, abyste je mohli upravit, jako tři položky v nabídce Laso. Ale může dělat některé věci, které tyto funkce neumí. Zde je návod, jak jej použít.

 1. Otevřete obrázek, který chcete upravit, ve Photoshopu.

 2. Na panelu nástrojů Photoshopu vyberte nástroj pro výběr. Je to druhý dole, pod přestěhovat se nářadí. Chcete -li získat přístup ke čtyřem možnostem rámečku, podržte levé tlačítko myši dolů na nástroj a z rozbalovací nabídky vyberte jednu z dalších možností. Můžete také použít příkaz klávesnice M přepnete na nástroj pro výběr. Použití Shift-M přepínat mezi obdélníkovou a eliptickou verzí.

 3. Vyberte oblast obrázku, se kterou chcete pracovat. Umístěte myš na místo, kde chcete zahájit výběr, a klikněte na levé tlačítko myši, podržte jej a přetáhněte výběr na požadovanou velikost. Pro eliptický a obdélníkový markýzy, držte se Posun vytvořit dokonalé kruhy a čtverce. Pro jedna řada a jeden sloupec rámečky, kliknutím a přetažením rámečku vyberte jednopixelový řádek podle svého výběru.

  Obrázek ve Photoshopu s kulatým výběrem

 4. Chcete -li výběr přesunout, zatímco jej stále vytváříte, podržte mezerník a přetáhněte myš; výběr se přesune místo změny velikosti. Chcete -li pokračovat ve změně velikosti, uvolněte mezerník.

 5. Když jste vybrali vše, co chcete, kliknout a táhnout pro přesun oblasti výběru. Můžete také šťouchnout pomocí šipky.

Další možnosti pro nástroj pro výběr

Nabídka možností nástroje pro výběr ve Photoshopu

Když vyberete nástroj pro výběr, na panelu nástrojů v horní části obrazovky se zobrazí nová sada možností. První skupina určuje, co se stane při každém kliknutí:

 • Nový výběr: Začnete úplně nový tvar.
 • Přidat do výběru: Pokud provedete jeden výběr a kliknete znovu, obě oblasti se spojí, pokud se překrývají. Tuto možnost můžete také použít podržením Posun než provedete další výběr.
 • Odečíst od výběru: Druhý tvar, který vytvoříte, se sám odebere z prvního (tj. Vložením kruhu do jiného kruhu vytvoříte výběr tvaru koblihy). Můžete také odečíst jeden výběr od druhého podržením Alt nebo Volba klíč, než začnete vytvářet druhý tvar.
 • Průsečík z výběru: Vytváření více tvarů vám poskytne výběr podle toho, kde se překrývají.

Pírko umožňuje vytvořit měkčí ohraničení pro oblast výběru. Zadejte hodnotu od 0 do 250 a nastavte, jak daleko chcete výběr rozmazat za vybranou čáru. The Vyhlazení box říká Photoshopu, zda má „vyhladit“ ohraničení výběru. Toto nastavení je užitečné, když pracujete s obrázky s nízkým rozlišením. The Styl rozbalovací nabídka vám umožňuje rozhodnout, jak se tvary budou chovat při použití eliptických nebo obdélníkových nástrojů.

 • Normální znamená, že elipsa nebo obdélník bude přesně sledovat ukazatel myši.
 • Pevný poměr umožňuje rozhodnout o relativních rozměrech šířky a výšky vašeho výběru. Například zadejte 2 a 1, aby byly elipsy a obdélníky vždy dvakrát tak široké, jak jsou vysoké.
 • Pevný rozměr znamená, že pokaždé, když kliknete, vytvoříte konkrétní velikost obrazce. Chcete -li tyto hodnoty nastavit, zadejte výšku a šířku v pixelech.

Uvedení výběrů k použití

Jakmile vyberete oblast, můžete na ni použít různá použití. Použijte filtr Photoshopu a bude platit pouze pro výběr. Vystřihněte, zkopírujte a vložte, abyste je mohli použít jinde nebo změnit svůj obrázek. Můžete také použít mnoho funkcí v Upravit menu, jako např vyplnit, mrtvice, nebo přeměnit, chcete -li změnit místo, které jste vybrali. Vytvořte novou vrstvu a vyplněním výběru vytvořte tvary. Jakmile se naučíte nástroje pro označování, budete moci manipulovat nejen s celým obrázkem, ale s jeho částmi.