Skip to content

Jak používat nástroj pro transformaci klece v GIMPu

1 de Srpen de 2021
cage transform final 56a4574c3df78cf77281e81c

Nástroj GIMP Cage Transform Tool nabízí účinný a všestranný způsob transformace fotografií a oblastí v rámci fotografií. Pro fotografy je to užitečný způsob, jak snížit zkreslení perspektivy. Perspektivní zkreslení nastává, když musí být objektiv fotoaparátu nakloněn tak, aby se vešel do celého objektu v záběru, například při fotografování vysoké budovy. Fotografie zde byla natočena z nízké polohy, takže horní část dveří se zdá být užší než spodní. Postupujte podle tutoriálu a naučte se, jak toto zkreslení opravit pomocí nástroje Cage Transform Tool.

 1. Otevřete soubor, se kterým budete pracovat.

 2. Vybrat Nástroj pro transformaci klece v sadě nástrojů.

 3. Kliknutím umístíte kolem oblasti, kterou chcete transformovat, tolik kotevních bodů, kolik je potřeba. Kliknutím na počáteční kotvu zavřete klec.

  Kotevní bod

 4. Pokud chcete změnit polohu kotvy, vyberte Vytvořte nebo upravte klec pod Sada nástrojů a přetáhněte kotvy do nových pozic. Vybrat Deformujte klec znovu před transformací obrázku. Čím přesněji tyto kotvy umístíte, tím lepší bude výsledek; výsledek však obvykle není dokonalý. Možná budete muset opravit další zkreslení nebo oblasti, kde části obrazu překrývají ostatní podivně.

  Možnost „Vytvořit nebo upravit klec“

 5. Přetažením každé kotvy upravte obrázek podle svých představ. Až budete spokojeni, stiskněte Vstupte provést transformaci.

  Obrázek transformovaný v kleci v GIMPu

 6. Zkontrolujte, zda na obrázku nejsou zkreslení, překrývání a další chyby, které jste v tomto procesu mohli zavést. Jakmile je podle potřeby opravíte, uložte svůj obrázek.