Skip to content

Jak používat poznámky na Facebooku

31 de Červenec de 2021
GettyImages 823778840 5a763e2bae9ab80036d1da14

Funkce Facebook Notes je jednou z nejstarších funkcí, která je stále k dispozici. Pro uživatele to byl užitečný nástroj pro zveřejňování zdlouhavého textového obsahu, který v jednoduché aktualizaci stavu nevypadá úplně správně (nebo neodpovídá). Vytváření a úpravy poznámek na Facebooku se staly nedostupnými po 31. říjnu 2020. Tyto informace zůstávají pro účely archivace.

Povolte ve svém profilu poznámky na Facebooku

Nemůžete ve svém účtu najít funkci Poznámky? Možná to není povoleno.

 1. Přihlaste se na Facebook a navštivte svou profilovou stránku.

 2. Vybrat Více možnost zobrazená v horizontální nabídce přímo pod vaší záhlaví.

  Tlačítko Více na facebookovém profilu

 3. Vybrat Spravovat sekce z rozevírací nabídky.

  Spravujte sekce v nabídce Další

 4. Posuňte se dolů v seznamu možností, které se objeví, a ujistěte se Poznámky je zaškrtnuto a vyberte si Uložit.

  Spravovat seznam sekcí

 5. Nyní kdykoli kliknete na Více, měli byste vidět a Poznámky možnost, na kterou můžete kliknutím spravovat a vytvářet nové poznámky.

Vytvořte novou poznámku na Facebooku

Protože Facebook ruší funkci Poznámka, některým uživatelům již tuto možnost odebrala, takže možná nebudete moci vytvářet nové poznámky.

 1. Klikněte + Přidat poznámku pro vytvoření nové poznámky. Nad vaším facebookovým profilem vyskočí velký editor, pomocí kterého můžete napsat svoji poznámku, naformátovat ji a přidat volitelné fotografie.

 2. V horní části vyberte možnost fotografie, která vám umožní vybrat fotografii záhlaví z vašich stávajících fotografií na Facebooku nebo nahrát novou.

  Okno s poznámkou

 3. Do pole zadejte název Titul pole poznámky a poté zadejte obsah do hlavního pole obsahu.

 4. Když začnete psát, zobrazí se ikona formátování. Vyberte všechny možnosti, které chcete použít v textu.

  Možnosti formátování v okně Facebook Note

 5. K dispozici je také ikona fotografie. Tuto možnost můžete vybrat, chcete -li do poznámky přidávat fotografie kamkoli chcete.

  Tlačítko fotografie v okně Poznámka

 6. Pokud pracujete na delší poznámce, můžete vybrat Uložit tlačítko pro návrat na později bez jeho publikování. Všechny nepublikované koncepty budou po 31. říjnu 2020 smazány.

 7. Až budete připraveni svou poznámku publikovat, ujistěte se, že jí dáte správné nastavení viditelnosti pomocí možnosti ochrany osobních údajů v rozevírací nabídce vedle tlačítek Uložit/Publikovat. Jakmile bude publikován, lidé v mezích vašeho nastavení viditelnosti jej uvidí ve svých zpravodajských kanálech a budou s ním moci komunikovat tak, že se mu bude líbit a zanechávat komentáře.

  Nastavení soukromí v okně Poznámka

 8. Vybrat Publikovat až budete připraveni poznámku zveřejnit.

Spravujte své poznámky na Facebooku

Až do konce října 2020 můžete ke všem svým poznámkám přistupovat a spravovat je z Více kartu, pokud je povolena funkce Poznámky. Pokud přátelé zveřejnili své vlastní poznámky, kde jste v nich byli označeni, budete si je moci zobrazit přepnutím na Poznámky k [Your Name] tab. Chcete -li upravit nebo odstranit některou z vašich stávajících poznámek, vyberte název poznámky následuje Tlačítko Upravit v pravém horním rohu. Odtud můžete provádět změny a aktualizovat obsah poznámky, měnit v ní nastavení ochrany osobních údajů nebo ji odstranit výběrem Tlačítko Smazat ve spodní části stránky.

Přečtěte si poznámky na Facebooku od ostatních uživatelů

Nové poznámky od vašich přátel se objeví ve vašem kanálu novinek na Facebooku, když je zveřejní, abyste je viděli, ale existuje snadnější způsob, jak je zobrazit, odfiltrováním všech ostatních informací. Jednoduše navštivte facebook.com/notes a zobrazte filtrovanou verzi svého kanálu novinek, který zobrazuje pouze poznámky. Můžete také přímo navštívit profily přátel a hledat sekci jejich poznámek stejným způsobem jako ve svém vlastním profilu. Pokud má přítel z Facebooku k dispozici poznámky, které mohou zobrazit jeho vlastní přátelé, vyberte Více > Poznámky na jejich profilu zobrazit sbírku jejich poznámek.