Skip to content

Jak používat reakce na Facebooku

8 de Srpen de 2021
221185WomanholdingiPad 25ee579ea13f4f718e8b6a93daaa79bf

Začátkem roku 2016 Mark Zuckerberg a Facebook Newsroom oznámili globální zavedení Facebook Reactions, které uživatelům umožňují reagovat na příspěvky pomocí animovaných emotikonů. Reakce jsou k dispozici pro použití na webových stránkách Facebooku a v mobilní aplikaci.

Seznamte se s reakcemi Facebooku

Reakce na Facebooku přicházejí v podobě rozsáhlé sady pohyblivých emotikonů, které vám pomáhají vyjádřit emoce při interakci na Facebooku. Reakce se pohybují od Jako na Rozzlobený. Ten poskytuje řešení trvalé žádosti komunity Facebook o reakci nelíbí. Facebook má sedm reakcí:

 • Jako: Reakci Like je možné použít na Facebooku, přestože se od svého vzniku trochu proměnil. Reakce Like je první viděná pod všemi příspěvky.
 • Milovat: Když se vám něco opravdu líbí, proč to nemilovat? Podle Zuckerberga byla reakce lásky nejpoužívanější volbou, když byla představena další sada reakcí.
 • Péče: Reakce Care byla zavedena 17. dubna 2020, aby ukázala emoce zvláštní péče a znepokojení. Obdarujte příspěvek nebo osobu reakcí Care, protože objímá srdce.
 • Haha: Lidé na sociálních sítích sdílejí spoustu zábavných věcí. S vyhrazenou reakcí na smích na Facebooku nemusíte do komentářů přidávat řetězec smějících se emodži. Můžete, ale nemusíte.
 • Wow: Kdykoli budete z něčeho šokováni a překvapeni, zajistěte, aby se vaši přátelé cítili stejně šokováni a překvapeni, a sdílejte to na sociálních sítích. Pokud nevíte, co chcete říci o příspěvku, použijte reakci Wow.
 • Smutný: Pokud jde o zveřejňování na Facebooku, můžete ve svém životě sdílet dobré i špatné. Smutnou reakci můžete dobře využít, kdykoli příspěvek spustí vaši soucitnou stránku.
 • Rozzlobený: Lidé se nemohou ubránit sdílení kontroverzních příběhů, situací a událostí na sociálních sítích. Vyjádřete svou nechuť k příspěvkům, které odpovídají této kategorii, pomocí reakce Angry.

Na webu: U libovolného příspěvku najeďte kurzorem na reakci typu Like

Zde je návod, jak použít reakci na příspěvek:

 1. Vyberte příspěvek, na který chcete reagovat.

 2. Originál Jako reakce zůstává pod každým příspěvkem. Chcete -li aktivovat více reakcí, najeďte myší nad Jako ikonu, aniž byste na ni klikli. Nad ním se objeví vyskakovací pole reakcí.

  Reakce na Facebooku - najeďte myší na Like, dokud se nezobrazí všechny reakce

 3. Klikněte na jednu ze sedmi reakcí. (Případně klikněte na Jako reakce, aniž byste na ni najeli a označili, že se jí líbí příspěvek.)

 4. Po kliknutí na reakci se vaše reakce zobrazí pouze pod vámi pod příspěvkem.

  Reakce na Facebooku - zvolena reakce Haha

  Chcete -li vrátit zpět svoji reakci, klikněte na ni. Vrátí se k původní ikoně Like.

V mobilní aplikaci Facebook: Podržte lajkovou reakci u jakéhokoli příspěvku

Pokud jste si mysleli, že používání reakcí na Facebooku je na webu zábavné, počkejte, dokud je nevyberete v mobilní aplikaci Facebook. Výběr reakce v aplikaci:

 1. Vyberte příspěvek, na který chcete reagovat.

 2. Stiskněte a podržte Jako vyskočí reakce na ikonu.

 3. Jakmile uvidíte vyskakovací pole s reakcemi, zvedněte prst a klepněte na požadovanou reakci. Chcete -li svou reakci změnit, stiskněte ji, dokud se všechny reakce znovu nezobrazí, a poté vyberte jinou reakci.

  Facebook - lajknutí příspěvku v mobilní aplikaci

  Kliknutím nebo klepnutím na Počet reakcí zobrazíte kompletní rozpis

  Každý příspěvek zobrazuje souhrn reakcí a počet lidí, kteří reagovali. Kliknutím nebo klepnutím zobrazíte rozpis počtu pro každou reakci celkový počet reakcí. Zobrazí se vyskakovací okno s celkovým počtem pro každou reakci a seznamem zúčastněných uživatelů. Klikněte na reakce vašeho výběru, abyste viděli všechny uživatele Facebooku, kteří odpovídajícím způsobem zareagovali.

  Facebook - rozpis reakcí