Skip to content

Jak povolit nebo zakázat jednoduché sdílení souborů v systému Windows XP

15 de Srpen de 2021
GettyImages 723497429 8e3fc250c1794ae8a1a0c7953d38fd45

Co vědět

  • Jít do Start > Nástroje > Možnosti složky > Pohled. Šek Použijte jednoduché sdílení souborů (doporučeno) zapnout. Vybrat OK.
  • Ve stejném dialogovém okně zrušte zaškrtnutí políčka Použijte jednoduché sdílení souborů (doporučeno) vypněte a poté vyberte OK.

Jednoduché sdílení souborů bylo zavedeno v systému Microsoft Windows XP. SFS odstranil některé možnosti zabezpečení sdílení souborů dostupné v systému Windows 2000 s cílem pomoci správcům systému Windows XP rychle nastavit sdílení složek. Operační systém Microsoft Windows XP byl ukončen a podpora na konci životnosti skončila v roce 2014. Upgradujte na Windows 10 a získejte důležité opravy zabezpečení a aktualizace funkcí. Tento obsah je zachován pro ty, kteří nemohou upgradovat XP na moderní verzi systému Windows.

Jak zapnout SFS v systému Windows XP Professional

Jednoduché sdílení souborů je v systému Windows XP Home Edition povoleno a nelze jej zakázat. Lze jej však povolit a zakázat v systému Windows XP Professional.

  1. Jděte na Start Menu nebo Windows XP Desktop a otevřete Můj počítač.

  2. Jděte na Nástroje nabídku a vyberte si Možnosti složky.

  3. V Možnosti složky v dialogovém okně přejděte na Pohled kartu a vyberte Použijte jednoduché sdílení souborů (doporučeno) zaškrtnutím políčka povolíte SFS.

  4. Chcete -li deaktivovat jednoduché sdílení souborů, zrušte zaškrtnutí políčka Použijte jednoduché sdílení souborů (doporučeno) zaškrtávací políčko.

  5. Vybrat OK zavřete dialogové okno Možnosti složky. Nastavení pro jednoduché sdílení souborů je nyní aktualizováno; není vyžadován restart počítače.

Tipy SFS

Povolení jednoduchého sdílení souborů brání možnosti přiřazování sdílených hesel na úrovni uživatelů. Pokud je v počítači povoleno jednoduché sdílení souborů, vzdálení uživatelé nebudou při přístupu ke sdíleným položkám tohoto počítače vyzváni k zadání hesla. Pokud je počítač se systémem Windows XP Professional součástí domény Windows a nikoli pracovní skupiny Windows, nemá tento proces povolení nebo zakázání jednoduchého sdílení souborů žádný účinek. Jednoduché sdílení souborů zůstává u počítačů připojených k doménám vždy zakázáno.